problema penis: pete rosii

18-02-2009
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
acu o saptamana am tinut un tratament cu antibiotic foarte puternic deoarece am avut o viroza, dupa ce mi-a trecut viroza am observat ca capul penisului ( pe unde iese urina ) era un pic rosu si pe cap o pata sau doua micutze rosii.m-am spalat cu musetel si bicarbonat si in momentul de fatza observ ca am pe tot capul penisului ca o branza (crema - capul penisului e cam alb) alba... si nu stiu de la ce poate sa fie ? sa am aceasta crema din cauza bicarbonatului ? dupa ce m-am spalat cu bicarbonat nu m-am spalat la penis.
4 comentarii
0
18-02-2009, ora 16:26
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
posibil să ai candidoză, mai ales dacă ai luat antibiotic
0
18-02-2009, ora 16:31
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
si cum se trateaza ? de la candidoza sa fie capul penisului alb ?? am o crema mycoheal ( sau ceva de genul asta) si inca o crema nidoflor... cu care e bine sa ma dau ? sa ma mai spal cu musetel, bicarbonat ? ce as putea face, deoarece nu prea mai am chef sa merg la medic...
0
18-02-2009, ora 23:30
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
deoarece am mai fost in policlinica si doctorul respectiv nu a fost asa atent.
0
21-02-2009, ora 22:02
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
dupa cum spuneam in posturile de mai sus am mai fost in policlinica la consult si doctorul mi-a dat diagnosticul de balomopotita candidozica si mi-a dat urmatoarele unguente sa ma dau pimofucort si aciclovir.am inceput sa ma dau de joi cu aciclovir si in seara aceasta cand am facut baie am observat ca e la fel capul penisului, iar mai nou in jurul lui mi-au iesit niste besicute.in seara aceasta m-am dat cu pimofucort si nu m-am mai dat cu aciclovir. ce sa fac... ? cu care din acestea sa ma dau in continuare... ? sa ma mai dau cu acestea sau sa ma duc la un consult in policlinica... ? sunt disperat. va rog frumos sa ma ajutati.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.