Problema picior stâng bebeluș 18 luni | Forumul Medical ROmedic

Problema picior stâng bebeluș 18 luni

07-03-2019
Cri 18
Nu este medic/terapeut
Cri 18
Buna ziua! Fetiță mea de 1 an si 6 luni are aproximativ 1 luna De cand merge cu piciorul stâng in calcai, am fost cu ea la control neurologic, s-a constatat că nu are nimic pe partea neurologica, are aceleași reflexe ca si la celălat picior, am mers si la control ortopedic, medicul a constat ca ar fi vorba de o entorsa usoara si sa ii administrez antinflamator. În urma administrării am constat ca a călcat normal timp de 1 săpt însă de 1 săpt si a reluat mersul. Urmează să mergem cu ea la un alt medic ortoped . Problema a aparut din senin, nu s-a lovit, nu a avut piciorul umflat, s-a trezit si dandu-se jos din pat am observat ca nu mai merge corect cu piciorul respectiv. Ce investigatii ar trebui să cer medicului ortoped deoarece nu as dori sa isi dea cu parerea doar văzându o fara sa investigheze cauza !!! Multumesc!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mersul desculÈ› poate ajuta la dezvoltarea abilităților motorii
  •