Problema psihica - rog un sfat | Forumul Medical ROmedic

Problema psihica - rog un sfat

02-11-2012
stoica.marius
Nu este medic/terapeut
stoica.marius
De o perioada ma confrunt cu urmatoarea situatie. De fiecare data cand sunt cu o partenera de ocazie mi se intampla sa mi pierd erectia in momentul pentrarii. Preludiu decurge de vis, toate bune si frumoase pana la aplicarea prezervativului si initierea penetrarii.
Mentionez ca am o relatie de lunga durata in care nu am nici o problema de acest sens.
Totul se intampla cu o partenera noua.
Ii rog pe cei care or sa mi sara in cap cu diferite replici teioase sa se abtina.
Problema este cat se poate de delicata, imaginati va un scenariu sa ajungi cu sefa in pat si sa o dai in bara.
Nu am nici o problema de asa zisa vinovatie dat fiind faptul ca sunt intr o relatie serioasa, pur si simplu nu merge.
Probleme de ordin medical nu sunt, deci trebuie tratat psihicul.
Va rog cateva recomandari, dar cat se poate de pertinente si serioase.
Multumesc.
4 comentarii
0
02-11-2012, ora 15:22
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Pai la asa subiect sa te astepti la replici taioase!!
Meriti ce ti se intampla.auzi la el ca-si face probleme cu o partenera de ocazie.din moment ce-ti inseli iubita cu atata nonselanta cred ca sunt probleme de ordin psihic, asa ca la control cu tine URGENT..si pe viitor sper sa ti se intample la fel cu partenerele tale de ocazie..probabil de aia te si doare spatele, ca e cineva acolo sus care le aranjeaza pe toate..orice se plateste
0
02-11-2012, ora 15:37
stoica.marius
Nu este medic/terapeut
stoica.marius
in fine, v am rugat fara replici taioase.
nu are rost sa intram in polemici... pur si simplu vreua sa fac performanta in acest domeniu si atat.
daca cineva stie ce anume pe fond psihic declanseaza blocajul acesta si cum poate fi indepartat ii multumesc.
daca continui sa primesc mesaje ca cel de mai sus rog admin sa stearga topicul pt ca este complet inutil.
va multumesc.
0
02-11-2012, ora 18:42
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Topicul nu are cum sa fie sters, si nu cred ca te va invata careva cum sa-ti inseli iubita/sotia..asa ca.slabe sanse...mai bine ti-ai vedea de familia ta si ai lasa partenerele de ocazie balta..sigurat te simti vinovat pt ce faci si o iubesti mult si din cauza asta ti se intampla asa ceva.proababil si graba strica treaba...asa ca.
0
02-11-2012, ora 23:05
alb-violet
Nu este medic/terapeut
alb-violet
Tu spui ca nu este la mijloc un sentiment de vinovatie. Eu cred ca tocmai asta se intampla, desi poate ca se petrece la nivel inconstient (deoarece, din anumite motive, doresti sa negi gandurile de culpabilitate). Nu e prima data cand intalnesc astfel de "simptom". Incearca sa fii sincer cu tine si cauta raspuns (in sinea ta ) la intrebari de genul: "Ce simt pt. partenera mea stabila atunci cand sunt pe cale s-o insel? Cum se impaca principiile mele cu ceea ce-mi propun sa fac? Ce moment din viata mea imi evoca ideea de a avea o relatie de conjuctura, sau ideea de a ascunde ceva de cineva important pt. mine?" si la orice alte alte intrebari iti trec tie prin minte referitor la acest subiect. E util sa-ti asculti inima - a se citi "subconstientul". Cu certitudine, a avea astfel de relatii contravine unora din convingerile si sentimentele tale. Analizeaza-le!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •