Probleme colon
De aproximativ o saptamana am o senzatie de umflat sub coaste in partea stanga pe langa stomac. Simt de parca imi impinge in coaste si sunt si balonata. Mentionez ca am avut ceva probleme cu colonul- sindrom iritabil. De ex astazi cnd am incercat sa am scaun m-a si durut in partea stanga acolo. Ar putea fi ceva grav?
2 comentarii
Consult la medicul de familie si trimitere sa va faceti o ecografie abdominala sa vedeti ce e acolo.
Trebuie sa ajungeti la un medic gastroenterolog pentru consult si investigatii.
O ecografie abdominala, urmata de o colonoscopie ar fi foarte bine venite.
Cu stima:
dr Petre Muresan
O ecografie abdominala, urmata de o colonoscopie ar fi foarte bine venite.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2stomacul, rinichii si meteo-sensibilitatea
- 3cancer de colon: cauze, prevenire
- 9cancer la stomac
- 4stomac - in pepene verde-
- 1de ce nu suporta stomacul meu rosiile?
- 3ficat gras-scaun cu sange.. ce poate sa fie? ciroza?
- 33Cancer de colon, metastaze ficat si plamani
- 3de sase ani... am eructii zilnice.ma balonez foarte mult.
- 4Stari de voma, greata, balonare, dureri (intepaturi) de ovar, dureri de cap
- 0Stomac strangulat!
- 1probleme stomac, suplimente fier
- 5Extirpare tumoare colon
- 7Balonare, constipatie..Help!
- 3durere stomac
- 0Stomac alungit
- 3Din cauza stresului ma balonez foarte mult.Ce tratament sa iau?
- 5Greata, balonare si durere subcostal dreapta
- 4Colon iritabil - simptome și tratament
- 2Posibile probleme digestive sau altceva
- 0Dureri de stomac
Mai multe informații despre: Sindromul colonului iritabil Stomacul Colonul Balonarea
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: