probleme cu digestia?
in urma cu 3 ani am fost diagnosticata cu ulcer duodenal bulbar.Am facut diverse tratamente dar fara nici un rezultat.ma doare stomacul si dupa ce maninc de cele mai multe ori vomit.In afara de asta ma lupt cu o constipatie cronica si o bila lenesa.Tot timpul trebuie sa maninc cite putin(citeva inghitituri)si am senzatia ca stomacul e arhiplin. Ce pot face sa scap de aceste probleme?Nu stiu daca are importanta dar foarte multi ani am luat antiinflamatorii avind o problema la coloana in urma unui accident.ln prezent iau movalis(antiinflamator).Mi se intimpla ca o data la citeva luni sa vomit un acid gastric.Cum pot scapa de aceste probleme?Va multumesc!
2 comentarii
buna ziua, ce pot sa va spun eu despre o bila lenesa, am fost pe punctul de a ma opera din cauza starilor de rau si a regimului, dar, de cand am consumat un juice dintr-un fruct tropical multumesc lui D-zeu pot sa mananc orice si la orice ora, iar starea de balonare nu mai o simt.stiu ca juice-ul este bun si in cazul ulcerului(inlatura durerea, infectia si regenereaza celulele bolnave)
nu ne poti explica ce fel de juice?din ce fruct e preparat si cum?sau unde gasim???
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5balonare, digestie ingreunata, dureri in partea stanga in special dupa masa
- 4probleme digestive - tratament homeopat
- 1helicobacteria pylori si ulcerul duodenal
- 7Chioraitul intestinelor !
- 9tulburari digestive
- 7scaun cu sange
- 5gaze intestinale in exces!
- 3disconfort digestiv
- 4Probleme cu mancarea
- 0Probleme digestive?
- 3Probleme ale tractului digestiv
- 2digestie ciudata
- 1litiaza biliara, gastrita si ulcer duodenal
- 2Imi merge burta si am scaun moale de cateva luni de zile
- 1rezultat proba digestie 10 luni
- 0ulcer
- 0probleme digestive
- 8Ulcer duodenal si sindromul colonului iritabil
Mai multe informații despre: Digestia Ulcerul duodenal
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
