probleme cu gatul, va rog lamuriti-ma!

06-07-2008
candycandy
Nu este medic/terapeut
candycandy
buna ziua, de f mult timp am probleme cu gatul, in sensul ca simt mereu ceva in gat, nici nu p[ot inghiti cateodata, am senzatie ca am ceva ramas acolo, cateodata si probleme de respiratie, dar vad ca in ultimul timp s-a agravat senzatia asta a mea de ceva in gat, nu se duce nici daca mananc sau beau apa, ea reapare mereu si mereu, m-am saturat, mai e si o senzatie de innecare, ceva asemanator, cateodata cu tuse, nici nu mai mananc cum trebuie de la senzatia asta care o am, nu pot scapa de ea. De asemenea, am si f multa flegma in gat care nu se duce sub nici o forma si asta o am de cateva luni bune.Daca as lua fluimucil sau ceva asemanator s-are rezolva p[roblema? Si la starea asta de ceva in gat? cand inghit se simte cel mai bine, cateodata e pe partea stanga, sau pe dreapta, mai rar pe mijloc, parca mi-a ramas ceva in gat pur si simplu, va rog ajutati-ma!!
64 comentarii 12 3 Înainte ›
0
07-07-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Cu siguranta aveti o problema gastrica mai veche care in timp va afectat si mucoasa faringelui.
Este bine sa mergeti la Gastrologie., sa investigati tractul digestiv...(tranzit baritat esofagian, gastroscopie, ecografie abdominala)
sa urmati un tratament si un regim alimentar strict si problema cu gatul o sa se rezolve de la sine!.
Pasul 2. merge.ti la ORL..pentru a vedea ce problema locala persista.
Un exudat faringian +antibiograma...var ajuta sa stiti daca sunteti purtator de microbi patogeni si la ce antibiotic este sensibil.
0
07-07-2008, ora 00:00
candycandy
Nu este medic/terapeut
candycandy
buna ziua domnule doctor, multumesc mult pt raspunsuri, o sa imi rezolv cat mai repede problemele.
0
22-07-2008, ora 00:00
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
Inca din ianuarie 2008 sufar de aceleasi simptome ca si tine simt ceva in gat, mai ales pe stanga, cand tusseam ma innecam, parca imi ramanea flegma, secretii ceva in gat, ma inneaca asa parca tot timpul.e clar aceleasi simptome aceeasi boala.sa ti spun ce sa faci ca acum starea mea sa mai imbuantatit
in primul rand sa ti faci exudat nazo faringian unu foarte bine facut ca eu sunt din cl si am facut 2 la un cabinet privat de aici si unul la medsana din buc si nu mi a iesit nimic pana acum cand am facut un exudat nazofaringian la mine in cl la autoritatea de sanatate publica si mi a descoperit 3 germeni mi a facut si antibiograma chiar maine ma duc la orl sa mi dea antibioticcele pe baza antibiogramei.dupa ce faci exudatul mergi la un orl.dar sa fii sigura ca problema este la nivelul gatullui si a nasului.sa faci exudate chiar si in mai multe lucruri sa nu le crezi daca iti iese ca nu ai nimic sigur ce simti tu ca si mine su secretii provenite la de o infectie.am mers pe zeci de piste false pana sa descopar infecitille astea am fost la plamani n am nimic l a endocrinologie n am nimic si mi am facut si operati e in nas cu laserul ca cica din nas mi se urg infectiile in gat si nimic astea ingat tot le simt mai putin dar le simt...am luat la antibiotice dar nu erau alea bune care au iesit la antibiograma asa ca luam degeaba, degeaba cand le luam imi disparea dar apoi aparea am luat si fluimicil degeaba.dupa ce ai rezultatul sau chiar ininte de exudat dute la orl ca iti garantez de acoolo e preblema.ite recomandcel mai bun orl ist din romania PROFESORUL DORIN SARAFOLEANU DIN BUCURESTI are cabinet privat iti dau nr suni te programezi si te ducci la dansul m a tratez si eu..pana sa ajung la el am fost si internata la mine in oras la orl degeaba am ost la medsana la orl la unu la spitalul militar degeaba doar dl prof dorin sarafoleanu mi a dat de cat a descoprit ce am in gat..
ai incredere in ce spun...suntem in aceeasi situatie garantat de la orl e problema si nu la gastroenterelologie urmeaza mi deci sfatul mergi la PROF DORIN SARAFOLEANU, , , mai e si fiul dansului la acelsasi cabinet codrut sarafoleanu, eu til recomand pe dorin la el ma tratez.iata nr de la cabinetul dansului 021.222.3538 str.hatmanul arbore et 5 sect 1 bucuresti dar adresa iti da la tel cand te programezi.acum sa mutat la adrssa asta pana acum era pe stirbei voda.
DUTE LA ORL, FA TI EXUDAT NAZO FARINGIAN PANA ITI IESE CEVA CA SA FII SIGURA CA E BINE..!DACA FACI SI NU TI IESI NIMIC INSEAMNA CA NA FOST BINE FACUT SI SAL MAI FACI PANA ITI IESE CEVA ATUNCI S STII CA FOST BINE FACUT!AI INCREDERE! STYU CA E INGROZITOARE SENZATIA PARCA N U AI CHEF DE VIATA DE NIMIC TOT TIMPUL STAI CU TEAMA AIA PARCA MORI ASA..
SANATATE !!!!!!!!ASTEPT RASPUNS!
PUP
0
24-07-2008, ora 00:00
candycandy
Nu este medic/terapeut
candycandy
buna, mersi mult pt ce mi-ai scris, dar problema e ca sunt din iasi, nu pot ajunge tocmai pana la bucuresti, e departe si nici nu am unde sa stau.am facut exudat acu cateva luni si a iesit bine, dar il voi rep[eta acum cat mai repede.tu de unde esti? ce oras si cati ani ai? mersi mult
0
28-07-2008, ora 00:00
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
Ma bucur ca mi ai rasp dar cel mai mult m as bucura sa ty pot fi cu adevarat de folos sa te faci bine.Eu am 21 ani, frumoasa varsta urata boala, sunt din calarasi.ce sa ti spun am mai aflat una alta de cand ti am scris.am fost la prof sarafoleanu mi a prescris antibioticele e cev a mai bine...mie mi au gasit 3 germeni prntre care un stafilococ hemolitic + asta a zis prof ca e cel mai grav...a zis ca se trateaza..uneori mai greu...am inteles ca e posibil sa nu cedeze la anitibiotic mai e o varianta..ultyma cea mai sigura...la institutul I.CANTACUZINO DIN BUCURESTI, dar nu numai, insa prof a zis ca e cel mai bun din tara aici exista vaccinuri pt infectii pe care le cumperi de la ei sau chiar se poate face AUTOVACCIN adica iti recolteaza ei un exudat si din ce iti gaseste acolo ei iti prepara un autovaccin facut din proprii tai microbi ca sa zic asa..cea mai sigura cale de ai distruge.eu ma duc in septembrie la pofesor si in functie de cum ma simt ma duc la cantacuzino sa vad daca mai am infectia dupa antibiotic si daca mai am imi fac autovaccinul. CE SA ZIC...CEL MAI BINE SI CEL MAI RAPID SI SIGUR AR FI SA MERGI DIRECT LA CANTACUZINO.MAI TYNEM LEG TU CATI ANI AI? APROPO.,.TE PUP SANATATE!
0
28-07-2008, ora 00:00
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
SI REVIN CU CEVA CARE E F IMPORTANT PANA ITI FACI ANALIZELE ITI RECOMAND CEVA F BUN CARE LA MINE A DAT REZULTATE F BUNE FATA DE ALTE MEDICAMENTE ADICA CAND IL FOLOSEAM MA SIMTEAM MAI BINE E VORBA DE GEL PENTRU INGRIJIREA MUCOASEI BUCALE de la dr ciuhrii dr cu insectele am fost si la ala si mi a zis chiar el sa nu cred rezultatele de la exudat care pana atunci erau negative mi a zis ca acolo sigur era o infectie si a avut dreptate.iti dau nr chiar de la institutul lui de cercetare din bucuresti suni acolo si comanzi un gel pt ingrijirea mucoasei bucale dai adresa si ei in cateva zile iti trimit prin curier gelul costa vreo 300000 plus taxa de curier ajunge la vreo 500.000 eu zic sa comanzi doar unu ca sa vezi um te simti apoi mai oti comanda dr ciuhrii mi a zis sa fac 3 luni tratamentu un tub de gel ajunge 1
0
28-07-2008, ora 00:00
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
in completare un tub de gel ajunge 1 luna.cum il folosesti:
-cu un betisor de vata iti bai gel in nas cat mai adanc
-CU DEGETUL ITI BAGI IN GURA PE LIMBA PE GINGII
- ITI BAGI 2 TAMPOANE DE VATA IN URECHI PE TAMPOANE ITI PUI GEL.
ASTA FACI IN FIECARE SEARA INAINTE DE CULCARE.DAR SCRIE SI PE PROSPECT.
VEZI CA EXISTA SI GEL PT INGRIJIREA CAVITATII BUCALE PE INTERNET SCRIE CA ALA E PT RINITE SINUZITE CE AVEM NOI DAR NU DR CIUHRII MI A RECOMANDAT PERSONAL gel pt ingrijirea mucoasei nazale.iata nr unde poti comanda gelul
INSECT FARM BUCURESTI 0720.197.49.44 021.619.36.34 WWW.INSECTFARM.RO STR TOAMNEI NR 100 SECT 2 BUCUREST INCEARCA SI GELUL ASTA! PUP!
0
28-07-2008, ora 00:00
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
REVIN GEL PENTRU INGRIJIREA MUCOASEI BUCALE! nu nazale am gresit cand am scris!
0
21-09-2008, ora 00:00
mani
Nu este medic/terapeut
mani
buna.o probleme asemAnAtoAre cAm de vreo 4 ani simt cevA in gat parca Ar fi o flegma care nu dispAre cAteodAtA simt cA este mai fierbinte flegmA aceea.Daca beAu mai multa apA pArca nu ma mAi deranjeaza asA de tare.Ce Ar puteA fi pt ca la medic mi-e frica sa mA duc nu cumvA sA am cancer lA gAt
0
07-01-2009, ora 21:37
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
ce sa spun..iti recomand un onsult orl de urgenta la prof dr dorin sarafoleanu sau un altul foarte bun.cauzele pot fi numeroase..infectii, alergii sau cea mai sigura poate fi vorba de o deviatie de sept nazal.fa o radigrafie si un consult orl.
astept sa vad ce ai facut...si apropo..cancer nu e sigur.sunt niste secretii ce vin din nass in gat cel mai sigur din cauza unei deviatii. astept raspuns pt a mai colabora
0
14-10-2009, ora 15:33
ioantt
Nu este medic/terapeut
ioantt
Buna ziua,
am o problema cu gatul (asta in ultimele 3 luni a aparut) am impresia ca am ca o "flegma" in gat si care trebuie sa o indepartez, dupa care revine din nou, si ma deranjeaza pe mine si pe cei din jur zgomotul pe care il fac.Am facut exudat si nu a iesit nimic, si nush ce sa fac sa imi treaca.Va rog mult sa ma sfatuiti cum sa fac sa dispara aceasta problema.
Va multumesc
0
14-10-2009, ora 18:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
exudatul.. arata daca este sau nu un microb patogen.
Inflamatiea si secretia poate avea si alte motive..
mergi la gastrologie si la ORL
0
15-10-2009, ora 09:52
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
mai fa ti un exudat nazo -faringian, dar nu oriunde, mergi la Cantacuzino, acolo e sigur rezultatul.si eu mi am facut vreo 4 exudate fara nici un rezultat apoi am facut la cantacuzino si mi a aparut si in nas is in gat stafilococ si streptococ.pt stafilococ am facut si autovaccin la cantacuzino pt ca antibioticul nu dadea rezultate, insa problema mea nu s a rezolvat cu autovaccinul, caci si eu aveam probleme asemanatoare cu ale tale, si in final, dupa mari mari incercari am ajuns sa fac o operatie de deviatie si altele daar povestea e lunga.insa, dar intai fa ti un exuddaat nazo faringian apoi mergi la un orl f bun.vezi mai sus sau la altii.
0
26-11-2009, ora 09:58
ancutzzza
Nu este medic/terapeut
ancutzzza
Buna! Am si eu aceeasi problema ca si voi, tot simt ceva in gat si nu trece deloc, desi am niste tratatemente. As dori si eu datele cabinetului domnului dr SARAFOLEANU pentru ca nu il gasesc deloc, iar numerele de telefon nu sunt functionale (cele de mobil cred ca nu ma sunt folosite, iar la cel de fix 021.222.3538 suna de parca ar fi un fax).Poate ma ajutati cu o adresa ca ma duc eu acolo si fac o programare.Inteleg ca adresa de pe berzei nu mai este valabila si ca acum cabinetul e undeva in dorobanti.
Sper sa ma puteti ajuta! Sanatate tuturor!
0
27-11-2009, ora 21:28
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
buna ancutzzza, eu am nr si adresa actuala a cab prof dr dorin sarafoleanu.intradevar s a mutat de vreun an pe undeva in dorobanti, chiar in spatele restaurantului PERLA.LA UN BLOC CU 4 NIVELE, E O CLADIRE DE BIROURI, IAR CABINETUL PROF ESTE LA ET 5, CUMVA CONSTRUIT CA O MANSARDA.
MOMENTAN NU POT SA TI SCRIU NR DE TEL SI ADRESA CA NU O AM DAR ITI DAU ADRESA CAT DE CURAND.-*


(*modificat de administrator)
0
29-11-2009, ora 19:46
ancutzzza
Nu este medic/terapeut
ancutzzza
Multumesc mult pentru raspuns! Ti-am trimis eu si un mail in ziua in care am postat mesajul de mai sus. Insa am reusit intre timp sa gasesc datele de contact ale cabinetului si mi-am facut si mult dorita programare :) Multumesc inca o data!
0
29-11-2009, ora 20:10
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
pentru toti care vor sa il gaseasca pe faimosul prof dr ORL, DORIN SARAFOLEANU, sau pe fiul sau, Codrut Sarafoleanu, care au acelasi cabinet..iata datele de contact: BUCURESTI, STRADA HATMANUL ARBORE NR 12, ET 5.BUCURESTI.
IN SPATELE RESTAURANTULUI PERLA.VIS A VIS DE SPITALUL FLOREASCA.
SI EU AM FOST LA DUMNEALUI..DE MULTE ORI...CE POT SPUNE DIAG IMEDIAT SI CORECT, LA OBIECT..CONSULTUL...FOARTE SUMAR SI LA OBIECT..CUVINTE CAT MAI PUTINE...INTREBARI DAR MAI ALES RASPUNSURI...0.IAR LA MINE REZOLVAREA PROBLEMEI LA DLUI DUPA NNNN drumuri si bani fara nnrrrr..a fost OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO SAU HAI SA ZIC...1111111 INSA..TOT NETRATATA AM PLECAT SI AM RAMAS.CU ACEASI BOALA...PANA AM AJUNS UNDE II MULTUMESC DOMNULUI SI FRECIAREI MARIA CA AM AJUNS...LA UN DOCTOR, CARE POT SPUNE CA NU E DR E DUMNEZEU...MI A REZOLVAT PROBLEMA PE CARE O AVEAM DE 2 ANI...IN 2 SAPTAMANI..IN 3 DE ZILE DE FAPT..PRINTR O OPERTAIE..DAR AM STAT DOUA SAPT..PT CA AM ASTEPTAT SA FIU OPERATA...DIAG CORECT SI LA OBIECT...TRATAMENT LA OBIECT..SI CU REZULTAT IMEDIAT...NU VA MAI SPUN CA IMI SPUNEA TOATE SIMPTOMELE FARA A I LE ZICE EU...CA DUPA ATATEA DRUMURI LA BUCURESTI...SI MAI ALES LA CAB..PROF SARAFOLEANU...MA SATURASEM.SI INCERCAM FEL DE FEL DE METODE SA I TESTEZ PE DR SA VAD DACA STIU INTRADEAV CARE E PROBLEMAA..AJUNGAND IN ULTIMA VREME SA NU LE MAI SPUN AMANUNTIT SIMPTOMELE...LASANDU I PE DR SA SPUNA..ASTFEL EU MI AM DAT SEAMA DACA STIU CU ADEV DESPRE CE E VB.DR DESPRE CARE VA VB ESTE UN ALT MARE PROF..DAR SI UN OM ADEVARAT CU SUFLET..CU CARE POTI DISC LA CARE CONSULTATIA E CONSULTATIE...SI UNDE ESTI INTELES, DE UNDE PLECI CLARIFICAT, LAMURIT SI CEL MAI IMPORTANT EU AM PLECAT TRATATA...SAU VINDECATA.!!!!!!!!!!!!!!DUPA CE 2 ANI AM UMBLAT PRN TOT BUC PE LA CEI MAI MARI DR...DE LA MEDSANA...LA SPITALUL MILITAR..LA PROF SARAFOLEANU...SI PANA LA DOCTORUL CARE FAACE MINUNI.SI NICI UNUL APROPAE NU MI GASEA NIMIC..CAND DE FAPT ERAM TERMINTA LA NAS.
PROBLEMA MEA ERA FAPTUL CA AVEAM PERMANENT GATUL PLIN DE CEVA DE SECRETII...ORIBIL..
II MULTUMESC DOMNULUI CA AM DAT PESTE CINE TREBUIE.
SA FIE BINE TUTUTROR
0
18-01-2010, ora 00:26
Bolnavu
Nu este medic/terapeut
Bolnavu
Cam aceeasi problema o am si eu.ma lupt cu ea de 2 ani.este foarte jenanta.Se pune in gat si trebuie sa o scot afara daca nu simt ca ma astup.nu ma lasa deloc in pace.am facut o gramada de tratamente.pe la 5 ORL-isti.Analize la sange, exudat faringian.Prima oara am avut o ciuperca am facut tratament, mi-a trecut.Injectii ampicilina cu gentamincina chiar si moldamin.dupa ce am terminat ampicilina m-a lasat 2 zile.Nu mai aveam aceea flegma.dupa aceea a reaparut.mentionez ca o am cam la 5 minute.Analize la sange bune.Am facut si o tomografie la sunusiri, crezand ca vine de sus aceea secretie:nimic nici la sinusuri.Radiografie la plamani:nimica.Am si reflux gastro-esofagian.de la atatea pastile mi-am distrus si stomacu.Poate sa fie de la tiroida?nu am facut, dar m-am interesat si cica nu are nici o treaba!Poate sa fie de la amigdalite?le am cronice.ele sunt moarte, dar nici un doctor nu mi-a zis ca poate provoca aceea secretie.nu mai stiu ce sa fac...de fumat nu mai fumez.am fumat cam 2 ani dar nu mai mult de cateva tigari pe zi.Rog ca cineva care are sau a avut asa ceva sa ma contacteze ca sunt disperat!!! -*.Va multumesc.Multa sanatate


(*modificat de administrator)
0
18-01-2010, ora 01:06
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
cred ca eu te pot ajutta cu ceva informatii.de aceasta boala am suferit si eu asa cum ai putut citi mai sus.iti pot spune parerea mea si solutia.dar ar fi mult de spus..va pot explica mai multe si va pot indruma.
0
28-01-2010, ora 21:08
c.ionel
Nu este medic/terapeut
c.ionel
pt.pinka :spune-mi si mie cine ti-a rezolvat problema, am ceva asemanator. merci.
0
29-01-2010, ora 10:28
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
PENTRU TOTI CEI CU PROBLEME ASEMANATOARE, CU SECRETII IN GAT, CAT SI ALTE PROBLEME DIN SFERA ORL, VA RECOMAND CU CALDURA PE PROF DR ZAINEA VIOREL, DIN BUCURESTI, LUCREAZA LA INSTITUTUL NATIONAL DORIN HOCIOTA (SPITALUL ORL PANDURI SECT 5), SI LUCREAZA DE CURAND SI LA CLINICA PRIVATA APOLO, TOT IN BUCURESTI, SECT 5.
APELATI CU INCREDERE LA EL, VA SPUN DIN SUFLET.MIE DUPA APROAPE 2 ANI DE CHIN DE BOALA, VIZITE LA NNNNN MEDICI RENUMITI DIN BUCURESTI, TONE DE PASTILE SI CHIN, BANI CHELTUITI DEGEABA PE TOATE ASTEA...ACEST PROF DR ZAINEA VIOREL A REUSIT SA MI READUCA ZAMBETUL PE BUZA, CHIAR POT SA SPUN MI A REDAT VIATA, CACI ACEEA SUFERINTA CU SECRETILLE E ORIBILA...TE CHINUIE, DESI NU DOARE, TE FACE DE NU TE MAI RECUNOSTI COMPORTAMENTAL, TE SCHIMBA.INSA ACEST MEDIC A REUSIT IN CATEVA ZILE, PRINTR O OPERATIE, E ADEVARAT, CACI DE FAPT DE OPERATIE ERA NEVOIE SI NICIDECUM DE MEDICAMENTE CARE NU SI FACEAU ORICUM EFECTUL, SA MA SCAPE DE SUFERINTA ASTA ENORMA.
APELATI CU INCREDERE LA DANSUL..E UN OM CU SUFLET, OMENOS, E UN MEDIC CUM AR TREBUI SA FIE TOTI.DACA AR FI TOTI CA EL, SI MA REFER ATAT LA PROFESIONALISM CAT SI LA CARACTER, ATITUDINE FATA DE PACIENTI, CU SIGURANTA SISTEMUL MEDICAL AR ARATA ALTFEL.E UN EXEMPLU SI PT ALTII DEMN DE URMAT.CRED CA AR TREBUI SA I SE ACORDE UN PREMIU AL PROFESILISMULUI SI OMENIEI.
ASCULTATI MI SFATUL SI SUFERINTA SI APELATI CU TOATA INCREDEREA.
VA SPUN TOATE ASTEA PT CA NU IMI DORESC CA SI ALTII SA MAI TREACA PRIN CE AM TECUT EU, SA AJUT POATE PE CINEVA.
-*

(*modificat de administrator)
0
09-03-2010, ora 09:21
Pepe
Nu este medic/terapeut
Pepe
Pinka vorbesti mult si fara sens. Spune si tu macar de ce diagnostic ai fost tratata si in ce a constat operatia.
0
14-03-2010, ora 13:46
ionkono
Nu este medic/terapeut
ionkono
De 2 saptamani simt o jena la inghitit pe partea dreapta, la nivelul laringe-esofag, simt ca trebuie din cand in cand sa-mi dreg vocea, am nasul infundat si dureri in urechea dreapta.Medicul orl mi-a spus ca nu se vede nimic deosebit in gat iar medicul de familie mi-a spus ca este o viroza.Am luat amoxicilina forte 5 zile, ketoprofen si degeaba.Sunt aceleasi simptome.Nu am facut febra, nu tusesc si nu am flegma in gat.Simt ca atunci cand trag aer pe nara dreapta ma deranjeaza atat in gat cat si urechea.Imi puteti explica ce poate fi?
0
14-03-2010, ora 17:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci o investigatie la Gastrologie pentru a exclude oun reflux gastroesofagian.
0
01-04-2010, ora 12:37
pinka
Nu este medic/terapeut
pinka
e o boala prea complexa pt a putea sintetiza in cateva cuvinte.
problema mi a fost rezolvata de prof dr zainea viorel de la spitalul orl panduri din bucuresti.apelati cu incredere la el pt orice problema in sfera orl e cel mai bun parerea mea
0
18-07-2010, ora 22:09
rem27us
Nu este medic/terapeut
rem27us
Buna ziua, am si eu o intrebare. mi-a iesit pe partea dreapta in gat un os, cand bag mana pe gat este foarte ascutit, si ma doare si gatul de mor, ce sa fie.??????. sunt speriat de moarte
0
19-07-2010, ora 07:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la un medic ORL..sa vada si el.. ce simti..
0
19-07-2010, ora 16:16
rem27us
Nu este medic/terapeut
rem27us
ma doare gatul sunt si in germania si nu am asigurare aici
0
19-07-2010, ora 20:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
UN os in gat NU poate sa creasca..
1. sau ai inghitit u os de peste si nu ai realizat..
2. dsau ai o masea Rupta.. si la palpare seamana cu un os...
oarecum tre sa mergi la un cab privat sa platesti consultatiea si sa te vada !!!
sau la urgente.. la ORL..
0
01-08-2010, ora 20:44
Merci
Nu este medic/terapeut
Merci
De mai mult timp ma confrunt cu o flegma ingrozitoare in gat, pana nu tusec sau starnut, nu pot scapa de ea, asta pentru 5 minute, dupa aceia imi apare iarasi cand inghit - simt un nod in gat, pe partea stanga si am senzatia de innec, ma deranjeaza cand inghit orice fel de alimente.Mi-am facut si exudatul faringian, dar mi-a iesit bine, dar de flegma tot nu am scapat.
Daca cunoaste cineva vreun medic, un tratament, un leac sa ma ajute si pe mine, ca este nespus de ingrozitor cu aceasta flegma cu care ma confrunt, deranjandu-i si pe cei din jurul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns
64 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  • Respirație dificilă? - cum îți dai seama că ai ceva la plămâni
  • Ce să faci când simți că nu ai suficient aer (probleme de respirație)
  • Dificultăţi la respirat? Cum îţi dai seama dacă respiri bine sau nu
  •