probleme cu greutatea

23-02-2011
sweetvhg
Nu este medic/terapeut
sweetvhg
buna ziua! bebelusul meu are aproape 1 luna, fara 2 zile, iar astazi am mers la doctor unde s-a constatat stagnarea in greutate; cu 2 saptamani in urma am fost la control la spitalul unde am nascut dar starea copilului era buna exceptand icterul inca vizibil, luase in greutate de la externare, in 7 zile, 230 gr. De o saptamana bebe face caca apos, culoare verde, iar azi a fost si cu niste mucozitati. Doctoritei de familie i s-a parut suspect ca, copilul este inca galbior la o luna de la nastere. Mentionez ca in spital a stat la 2 lampi, pt icter, i s-a facut tratament cu antibiotic pt un streptococ gr B. S-a nascut cu 4 kg/ 55 cm, am iesit din spital dupa o saptamana cu 3.630, a urcat la 14 zile la 3.850 iar acum la o luna nu are nici 4 kg. Copilul e alimentat la san. Se poate sa ma ajutati cu un raspuns va rog, o sugestie, un sfat cu privire la greutate si la ceea ce am scris mai sus? Multumesc
3 comentarii
0
10-07-2011, ora 21:09
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
cam tarziu, as dori sa povestiti cum a evoluat bebe cu greutatea si icterul prelungit.sper sa -mi dati vesti bune.multa sanatate si sa va bucurati de el.
0
25-06-2013, ora 12:34
ralukadan
Nu este medic/terapeut
ralukadan
Buna ziua.baiatul meu s-a nascut cu 2770.la 3saptamani l-am operat de hernie inghinala.acum are o luna jumate. saptamana trecuta cantarea 3640.dar intr-o saptamana a scazut la3580.ii dau numai lapte praf nan.sa fie de la caldura?va rog frumos sa ma ajutati.am incercat de la nan fara lactoza dupa operatie, topfer, nan1.
0
08-07-2013, ora 14:38
anca_18_ea@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
anca_18_ea@yahoo.com
Buna ziua

Bebelusul meu are 1 luna si 1 saptamana s nu prea dorme ziua si noapte adoarme abia pe la 12 sau 03 noaptea. Dupa baie este foarte agitata plande de se inroseste si cateodata se invineteste la fata de ramane fara aier. Si nu prea ia in greutate. Este normal sa se intample asa?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •