Probleme cu incisivi inferiori stanga...

08-12-2009
Razvan Stefan
Nu este medic/terapeut
Razvan Stefan
Buna ziua !

Am si eu o problema cu incisivi inferiori (Incisivul central inferior stanga si Incisivul lateral inferior).sunt cam strambi.Incisivul central inferior stanga este inclinat in spate iar cel lateral inferior stanga este inclinat in fata si as vrea sa aflu ce pot face in legatura cu acest lucru...[am 18 ani]ce sfatuiti sa fac? se poate face ceva ca cei doi dinti sa se indrepte ? VA ROG foarte mult sa-mi raspundeti ! Va Multumesc anticipat !
6 comentarii
0
08-12-2009, ora 13:53
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
un aparat ortodontic fix este solutia cea mai corecta, la varsta dvs, pentru alinierea tututor dintilor in general. aveti nevoie de un consult la un medic ortodont, care va va explica cum arata aparatul, cat timp va trebuie purtat, costuri etc
0
08-12-2009, ora 14:12
Razvan Stefan
Nu este medic/terapeut
Razvan Stefan
Va multumesc ! .dar nu este cam taziu pentru un aparat dentar ?
0
08-12-2009, ora 16:50
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
nu, deloc!
0
08-12-2009, ora 19:01
Razvan Stefan
Nu este medic/terapeut
Razvan Stefan
imi puteti recomanda un cabinet stomatologic ? . va multumesc !
0
09-12-2009, ora 23:33
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
la adulti, adica dupa incheierea cresterii oaselor maxilare se pun aparate ortodontice fixe. la orice varsta
0
11-12-2009, ora 13:17
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Cred ca majoritatea cabinetelor au si tratament ortodontic, cel putin la mine se ofera si acest serviciu. Ramane la libera dvs. alegere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul