probleme cu menstruatia... nu a mai venit de 2 luni

22-11-2007
deead
Nu este medic/terapeut
deead
buna...am si eu o problema.in utimul an am slabit ff mult.cam 15 kg...dar in ultimul timp am probleme cu menstruatia...nu mai mi-a venit de 2 luni...are vreo legatura cu kg in minus?
3 comentarii
0
07-12-2007, ora 00:00
parsiva
Nu este medic/terapeut
parsiva
Sigur ai o problema hormonala..daca nu cumva esti gravida..:D dar poate nu e cazul pt k tu ai zis k ai slabil, k atunci knd esti gravida iei"proportii".La 15 ani am avut si eu o probl asemanatoare..nu mi-a mai venit 5 luni!am fost la ginecolog(nu te consulta stai linistita, doar iti pune cateva intrebari)si mi-a prescris niste injectii pe baza de hormoni..dupa numai o injectie mi-a venit menstruatia...deci nu te ingrijora k nu ai de ce!ai slabit din cauza proastei alimentaii poate:P!bafta;)
0
22-05-2008, ora 00:00
alice303
Nu este medic/terapeut
alice303
te poti duce la dr si sa ti prescrie niste pilule pt reglare a menstruatiei.multa bafta
0
20-11-2008, ora 21:42
danny_boss
Nu este medic/terapeut
danny_boss
buna!!!numele meu este dani!!!eu shi prietena mea avem o problema!ea si'a inceput viata sexuala acum 2 luni jumatate!!!in prima luna dupa actul sexaul i'a venit ciclu insa acum intarzie sa apara!!!aproape 2 saptamanii!!una peste alta ea a si luat in greutate!!!a consultat un medic...shi la ecograf nu apare nimic!!e posibil sa fie insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •