probleme cu stomacul

17-05-2008
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
salut sunt dana am 22 ani si de ceva timp ma doare stomacul sus dar cateodata si in partea stanga si am tot timpul ceva gust amar in gat acum 4 ani am avut ulcer duodenal oare sa am si acum ce sa fac e grav ajutati-ma sau ce sa am?
8 comentarii
0
18-05-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
a am uitat ceva de ceva vreme imi iese si un mucus incolor gelatinos din gat la inceput erau doar bobite acum ceva mai mari gatul nu ma doare nu tusecs sa vie de la stomac acel mucus ?se poate ?e ceva grav? ajutati-ma va rog multumesc
0
19-05-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
astazi am fost la medic mi-am facut bariu si mi-a spus ca anm ulcer duodenal si rezultatu nu-l prea inteleg Stomac:contine resturi de alimentatie nedigerata Forma:de carlig abupet polul inferior depaseste creasta iliaca stanga ectosial Tonus:hipoten hipoclimetic Secretie:hipersecretie Pliuri:imporate neregulat Curburi;lebeo Evacuare:intinsiata dupa compneo desata fara nisa Bulb duodenal:sperlic deformat edemobaf intolerant mesesulber nisa de 3/4 cm cadrul duod spastic dembt. va rog sa ma ajutati mi-a zis ca am stomac alungit din nastere dar eu am mai avut ulcer si nu mi-a zis atunci asa e grav ce sa fac ajutor multumesc ce sa iau ca nu mi-a zis decat sa tin regim
0
19-05-2008, ora 00:00
cristina cocos
Nu este medic/terapeut
cristina cocos
buna am 21 de ani am dureri de stomac chiar in coltul pieptului, mie greata, nu am pofta de mancare, tot timpul simt ca am un gust amar, ma simt slabita si ma enervez din orice cauza, ma gandesc mult, ma stresez.am fost la medic miam facut analize mia iesit ca am anemie mia dat tratament, miam facut si radiografie la stomac care mia iesit bine.nu stiu ce sa mai fac.ajutatimati cu sfaturi daca ati trecut prin asa ceva nu stiu nici ce regim sa tin.
0
24-05-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
va rog ajutatima
0
26-05-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
buna cristina eu zic sa mergi la doctor sa-ti faci bariu la stomac ca daca ai simptomele astea euzic ca ai probleme cu stomacul acele simptome le am si eu numai ca nu mi-e greata sa te faci bine si sa-mi spui ce ai rezolvat papa
0
26-05-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
va rog ajutati-ma multumesc
0
10-12-2009, ora 15:12
Ionela1
Nu este medic/terapeut
Ionela1
Am si eu o problema.De vreo3 saptamani ma doare de la buric in sus si imi vine sa vomit si cand pun mana de la buric in sus pe burta bate ceva...asemenea batailor inimi...:|Oare ce am?O colega mi-a spus ca si ea a avut aceleasi simptome si are gastrita...tot asa ai batea la stomac..:|Mie imi vine sa urinez si des si am intrebat o ruda care lucreaza in medicina si mia spus ca am sigur probleme cu stomacul.Voi ce ziceti?
0
22-12-2009, ora 21:47
CristianaDanci
Nu este medic/terapeut
CristianaDanci
Buna seara. Am 18 ani si de o saptamana am dureri de stomac foarte mari. Trebuie sa-mi incordez muschii abdominali ca durerea sa cedeze. Noaptea in pat cand ma intorc simt ca o bila in stomac ce se plimba dupa miscarea mea si ma doare, apoi se linisteste. Dupa ce mananc durerea reapare si e foarte puternica, peste 10 min dispare iar. In timpul zilei am ameteli, dureri foarte scurte de cap(ca niste lovituri) si privirea mi se incetoseaza. Mentionez ca nu am fost inca la control in speranta ca va trece si sincer imi este si foarte frica. Ce ar putea fii? Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •