probleme de colon

20-12-2008
boom
Nu este medic/terapeut
boom
sper sa m poata ajuta cineva si pe mine.am 18 ani si de cateva zile, maxim o sapt, am o senzatie neplacuta la colon.si partea proasta e ca de 2-3 zile am obervat ceva alb kare-mi creaza disconfort.am citit p net si simptomele se potrivesc cu "polipii...".sunt albi si au forma de saculet asa cum scria si unde am citit eu.cateodata se si misca..niciodata n am patit asa ceva si sunt speriata mai rau k niciodata.ma ajuta cineva si p mine??//mi-e frica de doctor.
11 comentarii
0
20-12-2008, ora 12:59
MonaMD
Identitate neconfirmată
MonaMD
Buna, Boom! Ca sa te putem ajuta, trebuie sa fii mai explicita. Ce inseamna senzatie neplacuta la colon? Ce anume te supara? Si de unde stii ca este vorba de colon? Sa inteleg ca ai vazut acesti " polipi" daca afirmi ca sunt albi si au forma de saculet? Da-ne mai multe amanunte, cat mai concrete, pentru a te putea ajuta.
0
20-12-2008, ora 13:07
boom
Nu este medic/terapeut
boom
poate am doar eu impresia.nu stiu.sunt prea speriata ca sa-mi dau seama.cand am spus senzatie neplacuta, m-am referit la faptul ca parca e ceva deranjant acolo.cat de polipi, da i-am vazut.nu stiu ce sa fac.imi spuneti si mie ce am?acum nu stiu dc sunt de la colon sau nu.am spus doar ce banuiesc.chiar am nevoie de un sfat:(
0
20-12-2008, ora 13:34
boom
Nu este medic/terapeut
boom
ma ajuta si pe mine cineva?de la ce sunt acei polipi sau ce sunt???
0
20-12-2008, ora 13:57
MonaMD
Identitate neconfirmată
MonaMD
Mai exact, ce inseamna ca este ceva deranjat? Si unde anume ai vazut acei "polipi"?
0
20-12-2008, ora 14:17
boom
Nu este medic/terapeut
boom
n stiu cum sa-ti explic senzatia respectiva..oricum nu e ceva dureros.pur si simplu doar simt ceva., ca e ceva acolo si parca se misca..si polipii i-am vzt in jurul rectului si mai sus d vagin.pe unde urinez..pe langa...e ceva grav?mi-e frica sa le spun alor amei.trebuie neaparat sa ma duc la doctor?spuneti-mi si mie de la ce sunt si c trebuie sa fac.multumesc
0
20-12-2008, ora 14:37
MonaMD
Identitate neconfirmată
MonaMD
Din ceea ce imi spui tu, nu pot sa-mi dau seama despre ce este vorba. Cel mai bine e sa mergi la doctor. Trebuie sa depasesti frica. Si discuta si cu parintii tai. Numai bine!
0
20-12-2008, ora 14:47
boom
Nu este medic/terapeut
boom
nu puteti sa-mi spuneti macar bolile care se manifesta prin acesti polipi?vreau macar s am o idee despre ce este vorba.trebuie sa se formeze dintr-o anumita cauza.multumesc mult
0
20-12-2008, ora 15:01
MonaMD
Identitate neconfirmată
MonaMD
Simptomatologia pe care o prezentati este prea vaga ca sa-mi pot forma o parere. Trebuie neaparat sa va vada un medic. Daca e vorba de polipoza intestinala cauza poate fi genetica. Aveti tulburari de tranzit? Probleme la defecatie? Va constipati des? Sange in scaun? Sunt multe intrebari al caror raspuns ne-ar putea lamuri. Cel mai bine ar fi sa mergeti cat mai repede la medicul de familie. El va sti unde sa va indrume.
0
20-12-2008, ora 15:13
boom
Nu este medic/terapeut
boom
nu am niciun simptom d la intrebarile d-voastra.adica nu nam nicio problema la defecatie, nu m constip des, sau sange in scaun, chiar m-am uitat si nu am observat.doar ca de cateva zile am observat acesti polipi.sunt speriata k niciodata.sper s am curajul s ma duc la un medic, multumesc pt raspunsuri inca o data
0
20-12-2008, ora 17:54
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
cum sa se miste????? eu cred sunt negi. nu-ti fie teama..."examineaza-te" singura putin...uita-te in oglinda, pune mana. vezi cum ii simti cand pui mana pe ei... oricum trebuie sa mergi la medic!!!!!!!!!!!!!!!
0
09-03-2011, ora 19:43
Cli
Nu este medic/terapeut
Cli
Nu cumva ai hemoroizi? daca spui ca acesti polipi sunt in jurul rectului...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Colonoscopia virtuală 3-D ar putea include și analiza prin holograme
  •