probleme de respiratie

25-09-2011
angela42
Nu este medic/terapeut
angela42
De vreo 2 ani ma confrut cu niste probleme de respiratie si nu reusesc sa depistez cauza. Sunt trimisa de medicul de familie la cardilogie, pneumologie, orl, endocrinologie.Mi s-a dat diagnosticul de astm bronsic. Mi-am cumparat un ap peak flow meter si am aceleasi valori in timpul crizei cat si in afara. Ce e f ciudat e ca dupa ce mananc si mai ales dupa ce beau apa ( stiu ca pare amuzant ) imi apar crizele. Ma deranjeaza rau in piept si mi se ingreuneza f tare respiratia. Astazi abia ma reusit sa beau un pahar de apa. Nu stiu unde sa mai merg si ce sa fac. Cred ca ma voi duce sa-mi fac o endoscopie. Daca spirometria e buna, testele alergologice la fel nu cred sa fie astm. Mereu am avut pb cu amigdalitele, deviatie de sept, nas infundat. La analize mi-a iesit VSH f marit, Leucocitele 13, 8 si se pare ca as avea si diabet, Glicemia 153 si Hemoglobina glicolizata 7, 2.Sunt dezamagita si speriata, Daca a avut cineva asemenea simptome rog mult sa-mi dea un sfat.
1 comentarii
0
26-09-2011, ora 13:58
angela42
Nu este medic/terapeut
angela42
Multumesc mult pentru sfat. Medicamente nu prea pot lua. De cate ori iau incep sa nu pot respira. De multe ori am chemat salvarea asa de rau mi-a fost. Va doresc sanatate multa. Am fost si la biorezoananta scio, dar am fost f dezamagita, doar minciuni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: