probleme digestive sau...?

71 comentarii 1 2 3
0
21-04-2012, ora 14:52
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
acelasi episod l-am avut si eu dupa o perioada lunga in care mancam 1 masa pe zi de frica, si nu s-a mai repetat. daca sti engleza cauta pe google fecal body odour, gas incontinence sau leaky gas si o sa gasesti forumuri cu persoane care au acelasi simptome. din cate am citit doi au reusit sa scape de asta pt ca aveau candida intestinala, restul sunt ca si noi... aparent fara probleme medicale. mergi la proctolog ca sa elimini orice posibilitate, fara emotii sau jena. si eu am slabit 10 kg si sunt alba ca branza, dar acestea sunt numai efectele secundare ale unei probleme ce lasa amprenta pe viata sociala.
0
24-04-2012, ora 16:34
trist2012
Nu este medic/terapeut
trist2012
Buna xoxo1. Vrei sa mi lasi pe privat un id sa vb pe mess? Ar fi minunat pt mine. Multumesc!
0
24-04-2012, ora 22:42
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
lasa-mi tu adresa pe privat aici daca vrei. sanatate
0
25-04-2012, ora 21:08
catalin091
Nu este medic/terapeut
catalin091
va rog sa imi spuneti si mie cum ati rezolvat aceasi problema o am si eu si nu stiu cum sa scap.nu stiu ce sa mai fac nici la servici nu ma mai pot duce
0
25-04-2012, ora 21:10
catalin091
Nu este medic/terapeut
catalin091
xoxo1 te rog sa imi spui si mie ce ai luat sau ce analize ai facut
0
25-04-2012, ora 21:29
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
join the club. am facut tot ce se putea omeneste face: analizele standard+ pt pancreas+paraziti din sange
diete fara numar, ajunsesem sa mananc apa cu paine fara nicio modificare
taratemente alopate si homeo doar cu mici imbunatatiri ale tranzitului, fara efect asupra "incotinentei"
probiotice, pastile fara numar...si fara efect
lasa-mi id daca vrei pe privat. imi pare rau pt toti
0
09-05-2012, ora 13:44
trist2012
Nu este medic/terapeut
trist2012
Dragii mei, cum mai merge cu suferinta? Vroiam sa va intreb de unde totusi poate veni arsura si jena aceea in zona rectala? Am fost atent si am observat ca este in permanenta, nu doar la stress! Am folosit crema de galbenele si bai sezut cu apa calda si decoct de pelin. Ati incercat chestiile astea? Multumesc!
0
07-12-2012, ora 23:46
eyna
Nu este medic/terapeut
eyna
Buna. Si eu ma confrunt cu aceleasi probleme de muulti ani. Am avut o perioada cand am scapat aproape total de neplaceri cu un tratament cu Normix. Acum, insa, au reaparut si parca nimic nu-si face efectul:( Ma distruge pe toate planurile...nu mai am viata sociala, ma cam inchid in casa...sau daca vreau sa ies, ies singura, evit compania oricui. Este oribil!!!! Nu-mi vine sa cred ca nu exista nici un tratament pt aceasta afectiune. Pana la urma este o boala, asa cum sunt nenumarate altele...
0
27-07-2013, ora 02:02
Me, myself & I
Nu este medic/terapeut
Me, myself & I
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Eu chiar am flatulenta cronica si cateodata apar aceste momente in care pur si simplu nu simt ca elimin acele gaze cum se intampla in cazul flatulentei, insa in zona anusului se produce un disconfort pe care nu-l pot explica exact...
A gasit cineva cauza principala care provoaca aceasta problema?
0
27-07-2013, ora 21:35
eyna
Nu este medic/terapeut
eyna
Pe mine ma ajuta carbunele medicinal un pic, insa doar pe termen f scurt. Nu e o solutie, este doar o metoda prin care pot face fata anumitor activitati.
Daca vrea cineva sa discutam mai mult despre aceasta afectiune, acesta este emailul meu: eyna10@ymail.com
Sanatate.
0
01-02-2017, ora 22:25
dinu11
Nu este medic/terapeut
dinu11
Si eu am aceeasi problema.

Ce solutii ati gasit?
Adaugă un comentariu / răspuns
71 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Distorsiunile olfactive apărute la pacienții cu COVID-19: care sunt diferențele dintre parosmie și fantosmie?
  • Pierderea gustului și a mirosului - cauze posibile
  •