probleme erectie | Forumul Medical ROmedic

probleme erectie

07-12-2013
edmondo
Nu este medic/terapeut
edmondo
am o prietena de cateva saptamani...stau cu ea prin cafenele, prin parca, prin casa, etc..ne sarutam pasional etc...tot timpu mi se scoala foarte tare...dar cand vine vorba de sex..cand incearca sa ma descheie la pantaloni..cand vrem sa facem sex..mi se culca.
vreau sa zic ca nu sunt virgin...am 26 de ani..pe la 20 am scapat...dar ma masturbez zilnic de la 16 ani...nu am problema cu potenta in fiecare dimineata este tare. am fost de multe ori la curve prin germania, belgia la vitrine..tot timpul mi se scula nu am avut probleme, dar de multe ori eram baut
am mai avut vreo 4 prietene in romania...am reusit sa fac act sexual..dar de fiecare data eram baut.
ma gandesc, am mai citit pe forumuri etc...problema este de la prea multa masturbare.alt fel nu vad car e ar fi..sau timiditatea pentru ca de multe ori eram baut si nu am avut probleme.
astept pareri.va multumesc anticipat
8 comentarii
0
07-12-2013, ora 19:09
Costy2007
Nu este medic/terapeut
Costy2007
Salut, daca ti se scoala e ok dar s-ar putea sa fie de la prea multa masturbare ptr ca organismul tau s-a obisnuit asa, asa ca probabil nu mai merge normal si de aia ti se lasa.
Cand te masturbezi banui ca ramane sculata !
Pacat ca ai luat-o pe drumul asta dat fiind ca aveai succes la femei, trebuia sa faci doar cu ele si atat.
Mai ai o sansa doar intr-un singur fel, sa te lasi de masturbare si sa faci doar cu femei, sau cel putin sa incerci, si in timp daca te lasi de masturbare, iti revii.
Daca trebe sa faci fatza..o masturbezi si tu pe ea si ea pe tine in prima faza...dar lento o sa fie bine, daca nu te lasi, e nasol, nu ai nici o sansa sa scapi.
0
07-12-2013, ora 20:21
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Vreau sa te linistesc si sa-ti zic ca te gandesti prea mult si ca incearca sa va jucati inainte si o sa vezi ca totul va fi bine, stai in boxeri si o sa vezi ca totul se intampla din cauza ca preia ia initiativa si atunci tu te rusinezi( psihic) si din cauza emotiilor se culca.
Mai poti incerca si altceva: daca te uiti cu ea la un film pt. adulti este in regula, ea este formata in totalitate din muschi care se incordeaza atunci cand creste adrenalina si altele si se pompeaza sange in acest muschi, iar atunci cand suferim un blocaj sa micsoreaza si cantitatea de sange pt. ca sistemul imunitar trimite sange sistemelor vitale pt. supravietuire.
La multe persoane spanzurate pe care leam vazut, penisul era in erectie, asta poate din cauza ca la fel ca si la innecati in momentul in care organismul ramane fara oxigen se incordeaza puternic, daca nu ma crezi gandestete ca majoritatea persoanelor innecate sunt gasite dezbracate, eu era sa mor innecat de mai multe ori si exact asta se intampla parca i-ti explodeaza toti muschii, asta se mai intampla cand suferi un accident atunci sistemul de siguranta preia controlul.
POTI face exercitii de ridicare dar DOAR mintal fara ajutor, si asa vei recastiga controlul.
SUCCES si tinene la curent daca ai reusit.
0
07-12-2013, ora 20:55
edmondo
Nu este medic/terapeut
edmondo
multumesc pentru sfaturi.o sa incerc sa ma abtin de la masturbare...sa vedem cum evolueaza lucrurile.
pt Costy2007..da cand ma masturbez ramane sculata, cand is singur nu am probleme cu erectia.si cand stau cu ea si ne sarutam ne mangaiem (imbracati) se scoala.dar cand vine momentul sa facem ceva se culca.deci e posibil sa fie cum ai zis ca organismul s-a invatat cu masturbare. faze e ca si cand mergeam la curve ma masturbam inainte cateodata sau dupa a doua zi.acuma depinde in cat timp va reveni incet incet la normal...totusi este un timp indelungat de masturbare.
0
07-12-2013, ora 23:18
Costy2007
Nu este medic/terapeut
Costy2007
Va reveni la normal in cel putin 1 an, tu ce vrei ca dupa 10 ani de masturbare sa...revina in 3 zile ? Nu se poate.
Deci daca nu te abtii n-ai nici o sansa. Treptat treptat si trebe sa exersezi cu femei si sa uti de masturbare.
0
11-12-2013, ora 16:06
valentin123579
Nu este medic/terapeut
valentin123579
Salut prieteni am si eu o intrebare mai ales pentru baieti
in partea stanga a outelor (coitelor ) am niste gloduri vreau sa stiu daca este normal sau am vreao problema ??
stiu ca la 14 ani in interiorul sfarcurilor de tate se fac niste gloduri ???
vreau sa stiu daca si la oualele penisului este lafel ???
dau funda...
asjutatima va rog..
0
19-12-2013, ora 01:14
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Bre copilu valentin scumpule! Ce e aia gloduri ca pe mine ma depaseste descriptia sincer cred ca e un regionalism incearca sa reformulezi termenul..!
0
19-12-2013, ora 01:21
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Marton frate! Ma ingrozesti cu descriptziile astea pe bune ! aia cu erectzia spanzuratilor mi se pare horror pe bune.hai fii rezonabil...
0
19-12-2013, ora 01:24
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Edmondo itzi recomand sa studiezi postarile mele despre masturbare...e probabil deosebit de instructiv pt u..cred eu..!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: