probleme grave din cauza colicilor

26-08-2011
alycrewola
Nu este medic/terapeut
alycrewola
buna ziua am un bebe 26 zile nu am san il hranesc cu lapte praf nan1de la 14 zile a inceput problema cu colicia am fost cu el la un doctor neonatolog si mi-a spus sa folosesc espumisan si daca nu ii trece sa folosesc protectis
am inceput sa folosesc si protectis si situatia lui parca se agraveaza pe zi ce trece imi face niste crize cu urlete si se invineteste la fata dureaza cam trei patru oredupa care are scaun si se potoleste crizele le are cam la aceiasi ora
sunt o mama disperata nu stiu ce sa ii mai fac va rog sa imi dati un sfat

multumesc
4 comentarii
0
26-08-2011, ora 01:03
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Pentru colici exista ceaiuri speciale pentru bebelusi. Oricum, laptele praf este o mare porcarie si ala ii provoaca puiului atata suferinta. Intrati pe blogul Oliviei Steer si aflati de acolo ca ce ar trebui sa pape micutul ca sa fie sanatos. Feriti-va de medicamente! Va sfatuieste o mama care a trecut prin multe cu copilul.
Multa sanatate si sa va traiasca puiul. Aveti grija de el!
0
26-08-2011, ora 01:12
alycrewola
Nu este medic/terapeut
alycrewola
multumesc am incercat si cu ceaiuri
0
26-08-2011, ora 11:28
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU cred ca DOAR colicile, ci mai degraba constipatia...parca asa ziceti- " dureaza cam trei patru ore dupa care are scaun si se potoleste crizele le are cam la aceiasi ora"..de aici rezulta clar ca e problema constipatiei..vb. cu dr.de familie.Sa-ti traiasca bebe.
0
26-08-2011, ora 22:50
alycrewola
Nu este medic/terapeut
alycrewola
multumesc pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: