probleme in timpul actului sexual; nu mai simt nimic

20-08-2008
pusichet
Nu este medic/terapeut
pusichet
cred ca am probleme majore in legatura cu sexul, de cate ori fac sex cu sotul meu nu mai simt nimic, nici el nu se straduieste prea mult, dar totusi nu prea imi vine sa mai stau precum o masina de facut sex..
6 comentarii
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
de ce nu incerci sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui despre "problema ta"?...care pana la urma...nu e doar a ta ci a cuplului pe care il formati.normal k dak tu nu simti nimk placut nu are rost sa stai pe post de mobila
0
22-08-2008, ora 00:00
pusichet
Nu este medic/terapeut
pusichet
problema este ca suntem impreuna de 14 ani, si am tot incercat sa vb cu el dar nu prea asculta, si credeam ca aveti o alta idee
0
22-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
nu, nu am alta idee dar dak nu te asculta atunci...e grav.zice k te iubeste?pt k dak zice asta nu se vede, sincer mi se pare ft egoist si pt tine ar trebui sa fie la fel de placut k si pentru el, si dak nu este la fel de placut inseamna k trebuie sa faca ceva ca sa te simti si tu bine.dar totusi dak el se straduieste si tu nu reusesti sa te simti bine incearca sa vb cu medicul tau ginecolog si eventual o consiliere...sunt mukte femei care datorita constrangerilor socilae, sau cum au fost crescute in familie sa fie oarecum reticente la ideea de sex.poate inetklegi ce vreau sa zic.nu spun k asta ar fi problema ta, dar incearca sa o analizezi...imi pare rau k el nu te inetlege..dar asa a fost de la inceput???
0
29-08-2008, ora 00:00
pusichet
Nu este medic/terapeut
pusichet
nu, la inceput a fost bine, dar cu trecerea anilor, totul s-a schimbat(o sa incerc si cu un medic asta ar fi ultima varianta)
iti multumesc ptr.sfaturi
0
29-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
nu ai pentru ce:).bafta multa
0
07-09-2008, ora 00:00
jenichiriac
Identitate neconfirmată
jenichiriac
ceea ce ar fi indicat sa consultati este un psihosexolog sau un consilier pe probleme de cuplu.
din pacate nu exista "pastile" pt lipsa de preludiu, dar se pot lua afrodisiace!
un prim pas ar fi revitalizarea relatiei de cuplu scotand-o din acea rutina de 14 ani!
succes
si mai vorbim
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: