Probleme intestinale?

03-06-2016
Tuca Tatii
Nu este medic/terapeut
Tuca Tatii
Pe scurt:balonare din orice, constipație, amețeli cumplite și dureri de cap pe care nu le pot descrie, am senzația că leșin, intestine care fac zgomot, presiune în stomac, o limbă albă cu o confirmare de candida albicanis.aritmii... Toate aceste simptome dispar când merg la toaletă, uneori și atunci am senzația că cineva îmi scoate din cap fecalele... Uneori, când mă doare cumplit capul știu că voi trage un part de canal... Toate analizele sunt normale pt cei 47de ani ai mei... Nu beau, nu fumez, urăsc mâncarea grasă... Cardio bine, hepatic bine, stomac vizualizat endoscopic ok...îmbătrânesc și mă bucur că am acest privilegiu.. Ce se întâmplă în interiorul intestinelor nu știu, cert e că de acolo tot corpul meu parcă înnebunește. Și acum, parcă e un război în abdomenul meu.. La ce medic să apelez????
1 comentarii
0
04-06-2016, ora 00:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Pt dureri de cap, Oftalmolog, Reumatolog (va da sa faceti radiografie pe cervicala sa nu fie de acolo durerile), Neurolog, sa nu fie migrene sau sa fie din alta cauza neurologica.

2. Pt senzatia de lesin si aritmii, faceti orientativ Test Anxietate pe net. Poate fi vorba de o dereglare a unor hormoni numiti neurotransmitatori, dereglare care poate da astfel de somatizari.

3. La Gastrolog ati fost ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Balonarea
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • De ce apar balonările?
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  •