probleme la gat, varsaturi si greata

03-06-2010
mogdy
Nu este medic/terapeut
mogdy
buna ziua ma numesc nicu si am o problema la gat la care nu am reusit sa ii dau de cap nici la un medic.sa va descriu in cateva fraze problema, am in gat un fel de puroi sau sau o secretie asa mucoasa pe care trebuie sa o elimin si daca as colecta aceasta secretie cred ca as adunacam o cana de ceai plina in decurs de o zi.am facut un examen la tbc nu e nimic respirator, am fost la orl am facut radiografie la sinusuri nimic de care sa se lege am facut si analiza secretiei din gat nimic deosebit mia iesit totusi o ciuperca in nas pe care momentan o tratez cu nizoral.dar medicul de la orl a spus ce problema din gat a nu e de competenta sa la ce specialst sa ma adresez sau un tratament pe care sa il urmez canu mai pot sa rezis zilnic am probleme de varsaturi si greturi din cauza acestei secretii va multumesc
5 comentarii
0
03-06-2010, ora 21:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este posibilitatea sa vii la Pascani?
Iti trebuie neaparat sa ai acasa un aparat de aerosoli...
si sa renunti la lapte ( total)
0
03-06-2010, ora 21:43
danuta_moraru
Nu este medic/terapeut
danuta_moraru
buna seara, domnule doctor de aproximativ 4 luni am o flegma in gat am mai avut asta si inainte de operatia de apendicita atunci am crezut ca e din kauza pastilelor pt ka doctorii imi dadusera diacnosticu de ulcer si defapt aveam apendicita m-au trata cu omez iar api dupa operatie mi-a trecut o perioada si akum de 4 luni am flegma care simt cumva ca vine de p[e nas in gat si din gat cumva in gura nush sa explik este o flekma alba si lipicioasa ca o gelatina si are un gust oribil problema e ca simt ka imi inghit si omuletul cred ca sa iritat si il simt cumva alungit si ma jeneaza am fost la diferiti medici si mi-au zis ka nu am nimik am facut si unexudat farinigian si mi-a iesit streptococ, am mai avut cu multi ani in urma dar nu am avut aceste simptome, am si o deviatie de sept ma gandesc ca poate asta e problema mi sa spus sa ma operez va rog sa ma ajutati, datimi un raspuns urgent multumesc
0
03-06-2010, ora 22:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa mergi sa faci O radiografie SAF.. o sa se vada daca este sinuizta si de care.. !
pentru luieta alungita.. nu exista tratament medicamentos.. dar se poate scurta.. cu Radiofrecventa repede si fara durere.. daca poti sa ajungi la pascani.
0
04-07-2010, ora 13:22
danuta_moraru
Nu este medic/terapeut
danuta_moraru
bunaziua am mers si am facut radiografia la gat dar nimic am mers si la timisoara la orl si mi-a zis ka nu am nimik la gat un doctor de radiofrecventa mi-a zis ka s-ar putea ca aceasta flekma, saliva lipicioasa sa fie din cauza bronhiilor am luat tratament naturist dar degeaba am chiar senzatia de voma de la aceasta saliva lipicioasa am limba alba si cand expectorez saliva este ca un fel de ghem sa zik asa se strange si e lipicioasa am facut 2 teste de candida dar nu mi-a iesit nimik nush unde sa mai merg iar posibilitatea de a avea sinuzita nu exista pt ca am inteles ca trebuie sa te doar cumva fruntea sau sinusurile decai chiar nu mai stiu de ce nu imi trece daca ati putea sa imi dati un sfata v-as fi recunascatoare multumesc
0
04-07-2010, ora 19:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ca sa iti dau un sfat imi trebuie sa stiu rezultatul de la Radiografiea SAF( sinusuri fata ) si rezultatul de la un consult la Gastrologie !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Vărsături repetate / persistente
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •