Probleme la membrul inferior

16-05-2016
Tiripicy
Nu este medic/terapeut
Tiripicy
Am o problema de ceva timp mai exact 2 ani am observat pe piciorul drept deasupra geniuchiului pe muschii sartorius si vastus doua umflaturi, galme, care se vedeau numai cand incordam piciorul si nu simteam durere!acuma de cateva luni am observat ca sau umflat si sunt ca doua pietre sunt situate pe muschi, intre cele doua umflaturi acum este vizibil o gaura si a inceput sa ma doara constant!cand tin piciorul drept se poate vedea cu ochiul liber ca intre cei doi muschi este o denivelare.Vrea sa stiu si io daca as putea despre ce ar fi vorba pana o sa consult un medic am stat asa am crezut.ca tot o sa se desumfle dar nici o sansa a inceput sa doara dar nu o durere exagerata asa suportabila va rog datimi un raspuns daca se poate pana sa ajung la medic sincer imi este teama VA MULTUMESC poate se poate cu un tratament un unguent o crema !!
1 comentarii
0
16-05-2016, ora 22:58
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Nu se pune problema de """tratament un unguent o crema""".
Cremele si unguentele sunt utile doar in afectiunile pielii, ori D-voastra descrieti o problema profunda (musculara).
In schimb, aveti nevoie de un diagnostic corect, obtinut prin examinare clinica la ortoped.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.