Probleme renale

16-05-2012
And33a
Nu este medic/terapeut
And33a
Buna ziua!De cativa ani buni am probleme cu rinichi, dar in ultima perioada ajung tot timpul la urgente.Pe data de 23 aprilie 2012 am ajuns la spital unde mi-au facut niste analize si un calmant, iar in urma controlului mi-au spus ca am pietre la rinichi de mici dimensiuni, nisip si infectie urinara. Azi am inceput sa am dureri insuportabile cand urinez, fac febra si nu ma simt deloc bine.Ca medicamente iau Rowatinex pentru ca alte medicamente nu imi primeste organismul, vomit de la alte medicamete pentru rinichi.Se poate ca din cauza acestor crize de rinichi foarte dese sa fac blocaj reanal?Ce pot face in aceasta sitatie si daca exista un redim alimentar care trebuie urmat?Va rog frumos sa imi raspundeti, daca se poate.Multumesc, astept un raspuns de la dvs.
1 comentarii
0
02-11-2018, ora 09:49
Cosix2018
Nu este medic/terapeut
Cosix2018
Sper ca a-ți rezolvat problema pietrelor. Sa știți ca starea de rău e de la durerea în sine și în special când piatra blochează canalul atunci are loc voma.Sa îmi scrieți dacă doriti cum ați ajuns la capăt cu pietrele. Eu am tras 3 luni și erau de groază, nu știu cum ați rezistat asa mult. Trebuie sa va alcalinizati organismul pt a nu mai face pietrii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.