Probleme Sistem digestiv? ma tot înec „prostește” (ba cu propria saliva, treaz fiind, ba cu mâncare)

26-11-2019
Haotic
Nu este medic/terapeut
Haotic
Buna seara, de un timp bun, ma tot înec "prostește" (ba cu propria saliva, treaz fiind, ba cu mâncare). La început mi se atrăgea atenția, de către cei apropiați mie, dar am zis: eh, cine stie. În schimb, in ultima saptamana mi-am dat seama ca au dreptate. Chiar acum, vreo 15 minute, m-am ridicat din pat sa merg la baie si m-am înecat cu saliva, adânc, de am vomitat. Sunt energic, chiar agitat. Probleme cu stomacul nu am, in septembrie am facut analize de sânge, o analiză pentru bacteria pyori cred (sau asa ceva) + ecografie abdominala, mi s.a zis ca totul e in standarde. Pana acum vreun an, ma înecam in somn, dar după ce am urmat un tratament psihiatric pentru anxietate, depresie majoră, atac de panica, fobie sociala, n-am mai avut probleme. Am terminat de aproape 3 luni pastilele, sa fie vreun semn de recidiva din partea tulburărilor? Adevarul ca sunt agitat, dar asa sunt de mic. Am reluat antrenamentele, am o alimentație bazată pe surplus caloric, 350-400 grame de carbohidrati, 60-100g grasimi (practic, o alimentație bogată în macronutrientii care se ocupa cu energia organismului uman, ma gandesc ca poate, o oarecare energie in plus/agitație sa fie si din cauza alimentației bogate in carbo si grasimi, dar nu prea cred). Nu consum cafea, cofeina, alcool, energizante etc
Doar cacao.
Am 22 de ani. As putea avea vreo problema a sistemului digestiv sau agitația si chiar aceste inecari sa fie semne de recidiva?
1 comentarii
0
28-11-2019, ora 07:28
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Ar trebui sa faceti un consult ORL, mai intai, iar ulterior daca totul e normal o esogastroscopie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici