probleme urinare

22-09-2007
lisa79
Nu este medic/terapeut
lisa79
Buna!!! Sunt disperata, sunt plecat din tara, mai bine zis sunt in statele unite ale americii, aici daca nu ai asigurare medicala...e un pic cam scump sa iti permiti sa mergi la un doctor. Va rog: AJUTOR!
De vreo 2 luni am inceput sa observ am niste usturimii in timpul urinarii. AM incercat niste medicamente pt micoza, nu prea au functionat. Dupa aia am incercat niste merdicamente, se numesc uristat, care sunt pt inctii urinare, totul e bine atat timp cat le iau. Mi s-a recomdat de un doctor din tara Ofloxacin, am luat sunt bine, dar cum le las cum imi reapar usturimile.NU mai stiu e sa fac. Si am su ceva scurgeri poate de la prea multe antibiotice. Va rog nu mai stiu ce sa fac. M<ultumesc mult!!!
12 comentarii
0
22-09-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Incearca sa gasesti un distribuitor herbalife, si sunt sigura ca te va ajuta.Daca nu gasesti nici unul, intra pe alaura_andrei si iti dau eu mai multe detalii.Succes!
0
22-09-2007, ora 00:00
lisa79
Nu este medic/terapeut
lisa79
Ce sa inteleg din intra pe alura_andrei? Sunt nou pe forum. multumesc mult!
0
23-09-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
- cel mai usor sa vorbim, mai ales la asa o distanta;
0
25-09-2007, ora 00:00
diandra
Nu este medic/terapeut
diandra
si eu m.am confruntat cu aceleasi simptome, si pe linga medicamentul pe care l.am luat.eu nu sunt in tara, am facut bai de sezut cu coada calului o saptamina si rezultatul s.a vazut.de atunci nu am mai avut probleme.succes.si sa bei si ceai de afine cit mai mult si ceai de strugurii ursului, unul din doua.
0
25-09-2007, ora 00:00
lisa79
Nu este medic/terapeut
lisa79
Multumesc mult!
Am fost la medic, acuma sa vad, mI-au fost recomandate niste antibiotice derivate de la doxicilina. Sa vedem ce se intampla, beau mult ceai de cranberry( nu am idee cum se traduce, dar cica e foarte bun pt rinichi).va tin la curent
0
25-09-2007, ora 00:00
diandra
Nu este medic/terapeut
diandra
ceaiul cranberry e un ceai din fructe foarte bun in asemenea cazuri, e foarte bine daca l.ai gasit.multa sanatate.
0
19-10-2007, ora 00:00
Vali Cel batran
Nu este medic/terapeut
Vali Cel batran
Buna tuturor forumistilor! Am 66 de ani si de ceva timp urinez foarte des mai ales in timpul noptii. Intervalul intre doua urinari este de 1-1, 5 ore. Mentionez ca nu am dureri. urina este curata in cantitate mare si cu destula presiune. Inafara de disconfortul de a ma tot scula din pat alte simptome nu am. Poate cineva sa-mi dea sugestii? Cu multumiri anticipate!
0
30-01-2008, ora 00:00
ramonicame
Nu este medic/terapeut
ramonicame
Si eu am aceste probleme, ma lupt cu infectii urinare, sau cel putin cu simptomele de vreo 3 luni. Urinez f des si am friguri si cateodata simt ca ard. Am incercat cu cranberry (merisorul la noi) si nu ma prea ajuta. Am dezvoltat intoleranta la antibiotice si nu mai au rezultat. Ce altceva sa mai fa?. Mentionez ca nu locuiesc in Romania si nu am acces la tratamentele nostre babesti cu plante. Am fost la uroligist si nu are raspuns pt infectiile urinare asa dese.
0
10-02-2008, ora 00:00
giulaia
Nu este medic/terapeut
giulaia
si eu ma confrunt cu probleme am facut o cistita si nu pot de loc sa-mi revin cum beau apa rece sau stau in autobus pe un scaun mai rece i-mi revin simtomele Am facut tratament cu CIPRINOL.Ma puteti ajutacu niste recomandari?
0
26-10-2011, ora 12:18
q30
Nu este medic/terapeut
q30
Am 16 ani si sunt ingrijorat, am un oarecare disconfort atunci cand urinez, urinez in cantitati mici si nu am presiune, dupa urinare am unele scurgeri va rog ajutati ma cu aceasta problema nu stiu ce sa fac
0
28-11-2011, ora 00:21
Deny234
Nu este medic/terapeut
Deny234
buna seara.Mi sa spus ca am infectie urinara si mi sa dat un tratament cu antibiotic cuminol, ovule Macmiror complex si urinex.Am terminat cu antibioticul si mai am de luat ovule si urinex, problema este ca mi-a venit menstuatia pe 27 noimbrie si trebuia sa imi vina pe 5 decembrie, este un motiv de ingrijorare sau este normal sa imi vina menstruatia asa de decalata?Iar usturimea la urinare tot mai este dar nu ca la inceput ma ustura mai putin acum si mai am durerea de ovar stang.Va rog cu respect ce anume trebue sa fac acum ca nu am cum sa iau nici ovulele?ce as mai putea face.Va rog sa imi da-ti un raspuns.
0
28-11-2011, ora 11:45
Deny234
Nu este medic/terapeut
Deny234
Imi poate raspunde cineva la comentariul de mai sus Deny234?va rog mult este important
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția urinară
  •