prostatita cronica

09-07-2008
edy83
Nu este medic/terapeut
edy83
am 25 de ani si de ~3 ani ma confrunt cu o problema grava.
totul a inceput in urma unei scurgeri pe cand aveam in jur de 18 ani, am fost la un dermato-veneric care mi-a dat atunci sa iau eucupin 7 zile, dupa tratament scurgerea (care aparea numai dupa urinare) a diparut pt ~ 1 an.Am fost iar la doctor cam mi-a aparut si am primit tot tratament cu eucipin 1 salptamana.
la varsata de 22 de anim-am przentat la un urolog pt ca simptomele se agravasera ma trezeam noaptea sa urinez, jetul era slab, si imi afectase si functia sexuala(ejaculare precoce), in urma unor analize mi-au gasit prostata "moale", vezica urinara marita in volul (plina are un volum mai mare decat cel normal si urinarea se face fortat si cu jetul slab) si colul vezical se deschide insuficient.
tratamentul a fost de cate 2 saptamani in mai multe reprize cu medicamente diferite, si simptomele ameliorandu-se pe moment.
Am consultat pe urma un urolog de la o clinica privata care mi-a dat un tratament de 1 luna de zile cu eucipin, dupa care o alta luna cu alfa blocante. Simptomele se ameliorasera de finitiv dar numai pe durata tratamentului, dupa incetarea lui au revenit.
Probleme pe care le am sunt atat de urinare cat si sexuale care ma demoralizeaza complet!

Intrebarea mea este daca stiti un spital, clinica, doctor, medicatie, transplant, interventie cu celule stem, orice noua metada care este folosia in strainatate sau in tara pt remedierea problemei pe care o am, un set de analize ceva care sa ma poata ajuta sa scap de problema asta pt totdeauna!
1 comentarii
0
02-04-2019, ora 16:05
Paul G
Nu este medic/terapeut
Paul G
Ce-ai mai facut, te-ai mai vindecat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.