Prostatita cronica -tratament

05-03-2016
raduradu96
Nu este medic/terapeut
raduradu96
Buna seara! Tatal meu, in varsta de 43 de ani, a fost diagnosticat cu porstatica cronica. El spune ca prezinta urmatoarele simptome:durere la palpare/apasare in zona inghinala, disconfort la nivelul spatelui, in zona testiculara(uneori), abdomenului inferior. Alte simptome pe care le acuza (care s-ar putea sa nu aiba legatura cu boala respectiva) sunt:transpiratie, senzatie de gust amaruie, o usoara stare de greata sau ameteala (uneori). Tin sa precizez ca locul sau de munca il face sa petreaca o mare parte din timp la volan.Ce tratamente/medicamente ar trebui sa ia ?( nu stiu exact ce medicamente i-a prescris medicul care l-a consultat sau daca i-a prescris, dar cert e ca nu au ajutat, iar el inca simte durere cum am descris mai sus si deja a trecut destul de mult, cam 1 an jumate de la consultatie).Multumesc anticipat !
1 comentarii
0
06-03-2016, ora 12:07
raduradu96
Nu este medic/terapeut
raduradu96
Prostatita cronica*
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.