Proteine pentru masa musculara

05-08-2011
k1do
Nu este medic/terapeut
k1do
Salut...am 16 ani si am 55 kg (am metabolism rapid)..fac sala de aproape 5 luni...pun masa musculara foarte greu..am alimentatia urmataore..(dimineata cereale, lactate, sau mezeluri... la pranz carne, , , seara o salata consistenta + alte gustari intre mese)...ma gandeam sa iau niste proteine...astept niste sfaturi...
4 comentarii
0
18-04-2013, ora 11:58
iony87
Nu este medic/terapeut
iony87
Eu iau Probolan50. Nu stiu daca se recomanda sub 18 ani utilizarea lui.Eu am 25 de ani!
0
19-06-2013, ora 14:20
marius761
Nu este medic/terapeut
marius761
Si eu iau Probolan50, dar astea sunt niste suplimente pentru cresterea productiei de testosteron din organism, nu sunt proteine. Astea te ajuta sa rezisti mai mult in timpul antrenamentelor si in felul asta poti forta mai mult la sala. Daca faci exercitii mai intense cu siguranta vei acumula mai multa masa musculara!
0
26-08-2013, ora 14:21
cazimirflorin
Nu este medic/terapeut
cazimirflorin
Buna Marius!
Suplimentul asta de care zici tu iti creste mult cantitatea de testosteron?Intreb asta pt ca daca se intampla asa atunci e posibil sa te dereglezi hormonal. Daca aceasta crestere a testosteronului se face treptat, atunci este in regula si organismul nu prea are cum sa fie afectat!
Multumesc
0
27-06-2018, ora 10:39
prode
Nu este medic/terapeut
prode
Proteinele sunt foarte utile pentru acumularea de masa musculara, dar nu trebuie sa uiti ca cel mai important daca vrei sa pui masa musculara e sa faci exercitii in fiecare zi. Asta ajuta cel mai mult. Antrenamentele de la sala trebuie sa fie prioritare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.