Psoriasis - Daivobet - Depigmentare

04-03-2017
AndSt
Nu este medic/terapeut
AndSt
Am o forma de psoriasis gutat foarte usoara, in putine zone (coate, genunchi, pulme) si cu putine puncte mici sau pete. Mi s-a prescris pentru acesta Daivobet gel. In multe locuri, pielea are o tenta de culoare mai deschisa, o depigmentare. In aceste zone mai trebuie dat cu Daivobet pana la sfarsitul tratamentului? Si alta intrebare ar fi despre cum este caracterizata aceasta depigmentare de dupa Psoriasis? Mentionez ca, de exemplu, cand mai fac sport, anumite locuri depigmentate se inrosesc. Este normal?

Voiam sa obtin o opinie in plus si multumesc anticipat pentru ajutor
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Proteinele microflorei bacteriene de la nivelul pielii pot oferi protecție împotriva unor boli
  • Pierderea în greutate ar putea ameliora simptomele psoriazisului
  • FDA a aprobat un nou medicament împotriva psoriazisului
  • Psoriazisul ar putea fi prevenit cu extractul de vanilie artificial
  • Tratamentul psoriazisului cu inhibitori PDE4
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.