pt mary 78

30-01-2008
wiliana2828
Nu este medic/terapeut
wiliana2828
cam asa se intampla mananca putin si adoarme imediat acu vreau sa ma mai ajuti cu ceva, ,.de azi a inceput sa vomite cam mult eu cred ca imi pierd laptele si el nu mananca suficient asa ca i-am luat nan1 sa ii dau oare vomitatul poate fi de la asta te rog sa ma ajuti...
1 comentarii
0
31-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Da, se poate sa tolereze mai greu laptele praf. Poate vei fi nevoita chiar sa schimbi sortimentul. Atentie la cantitate. Nu uita de proba suptului. Asa iti dai seama cat suge si-i dai completare lapte praf pana la o masa completa. Incearca si Baby water. Eu din asta am folosit. Cu Baby drink nu am avut rezultate. Daca primeste prea multa mancare el varsa surplusul sau chiar mai mult de atat si ii creezi dezechilibre pentru ca pierde si saruri si apa si se deshidrateaza. Daca e lacom, da-i ceaiul cu lingurita, cate putin. Dupa 4 luni, se mai "calmeaza" colicile si tranzitul isi intra incet, incet in normal. Rabdare!!!! Sa nu te crizezi ca-ti pierzi laptele si e mare pacat. Copilul are nevoie de laptele mamei pana la ultimul strop. Nimic nu-i poate suplini calitatile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul