Punct rosu pe nas

10-05-2009
CR7
Nu este medic/terapeut
CR7
Buna ziua! De vreo 3 luni, am avut niste probleme cu cosurile... imi iesise in varful nasului un cos pe care l-am iritat, l-am stors, pana la urma a disparut, dar mi-a ramas un punct rosu, sau ma rog, o zona rosie cat un cos in varful nasului. La dermatolog mi-a zis ca e un vas de sange dilatat si mi-a recomandat Iwostin Capillin si Triderm, dar nu mi-a trecut. Ce imi puteti recomada si ma intereseaza daca imi poate trece cu ajutorul unei operatii cu laser ? Va multumesc.
9 comentarii
0
12-05-2009, ora 15:11
CR7
Nu este medic/terapeut
CR7
merci de raspuns, dar mai astept si alta sugestii
0
12-05-2009, ora 20:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Da, va poate trece cu ajutorul laserului sau prin electrocauterizare.
0
02-09-2009, ora 00:55
ionut_cons
Nu este medic/terapeut
ionut_cons
Am aceeasi problema, din cand in cand ( rar, poate o data pe luna) mai curge sange prin acel cos. Alte raspunsuri?( presopunctura, masaj, dieta?)
0
14-04-2010, ora 17:56
ralucaptr
Nu este medic/terapeut
ralucaptr
Buna ziua! La cel ca si CR7, am si eu chiar pe varful nasului un punct de sange rosu, am fost la dermatolog, care mi-a zis ca mi s-a spart in acel loc o vena si de acolo semnul. L-a electrocauterizat de doua ori si e mai mare ca inainte, sunt foarte dezamagita si prin urmare nu am mai fost nici la acel medic nici la altul. Va rog sa imi spuneti ce altceva as putea incerca. Va multumesc!
0
07-07-2010, ora 18:46
raulll
Nu este medic/terapeut
raulll
buna ziua
Si eu am un puct pe nas ca un fel de cos rosu ce acuma o zi a curs foarte mult sange din el, fara sa il ating, sau cel putin nu mi-am dat seama s-al fi atins.
Are cineva idee cu ce crema sa ma dau sau sa ma duc direct la doctor ?
o zi buna
0
13-07-2010, ora 21:21
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Direct la doctor !
0
26-11-2010, ora 09:20
Ana-Iulia
Nu este medic/terapeut
Ana-Iulia
Buna ziua, am aceasi problema...am avut un cos dupa care mi-a aparut un punct rosu in varful nasului, am o intrebare, mama mi-a zis ca e nu mai stiu ce de sange si ca ar putea sa intepe un pic cu acul si sa iasa sangele ala...credeti ca e bine?va rog sa raspundeti ca sunt disperata!
0
27-11-2010, ora 18:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca este bine!
0
20-02-2016, ora 17:37
violetzik
Nu este medic/terapeut
violetzik
acum vreo 5 ani, am avut sub ochi si s-a tot marit.am fost la lasermed si am scapat.acum mi-a iesit pe nas. oricum verifica inainte daca e de facut sau nu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •