pungile de sub ochi au legatura cu rinichii?

20-10-2009
caena
Nu este medic/terapeut
caena
de ceva timp mi-au aparut pungi sub ochi care ma deranjeaza foarte mult. pleoapele nu sunt umflate, nu stiu ce sa fac ca este si inestetic si ma deranjeaza cand clipesc, mentionez ca am 63 de ani Va multumesc
3 comentarii
0
20-10-2009, ora 20:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
DA, au legătură (probabil o insuficienţă renală)...consultaţi un medic urolog sau internist pentru un consult adecvat şi analize medicale specifice! Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
20-10-2009, ora 20:49
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Am uitat să vă recomand aplicaţii cu cubuleţe de gheaţă realizate din ceai de albăstrele (puneţi ceaiul de albăstrele în pungi speciale pentru făcut gheaţă şi după ce se fac cubuleţele de gheaţă plasaţi un cubuleţ sau două (depinde de mărime) pe zona afectată şi le menţineţi timp de 10-20 de minute. În mod normal îşi vor reduce din volum şi vor fi mai puţin inestetice)...nu renunţaţi la consultul medical. Toate cele bune ;)))
0
11-11-2009, ora 13:22
vasilefilipescu
Nu este medic/terapeut
vasilefilipescu
Cancer renal
Am vazut, cred ca ieri 10.11.2009, o stire pe un canal de televiziune referitor la operarea tumorilor canceroase renale prin metoda laparoscopica. Nu am prins stirea in intregime dar se discuta despre un aparat de ultima generatie, daca am inteles eu bine, achizitionat de o clinica din Cluj (?) si cu ajutorul caruia se pot inlatura tumorile renale. M-ar interesa mai multe amanunte despre acest mod de operare si, mai exact, daca acest mod de operare este o solutie si pentru inlaturarea polichistilor renali. Astept cu multumiri anticipate,
Vasile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.