Pungi sub ochi şi cearcăne

09-09-2011
cati2011
Nu este medic/terapeut
cati2011
Bună seara! Vă contactez în legătură cu o problemă pe care o am: de trei zile, mi-au apărut sub ochi pungi şi cearcăne. Bănuiesc că ar fi din cauză că lucrez foarte mult la calculator (8 ore pe zi), iar în ultima lună nu am dormit suficient şi nici nu m-am hrănit corespunzător.

Ce credeţi că ar trebui să fac în cazul acesta?

Vă mulţumesc!
3 comentarii
0
09-09-2011, ora 18:31
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pungile sub ochi, in general, au drept cauza o suferinta in zona renala sau genitala.
Vezi cum stai cu rinichii, eventual sa nu ai o infectie urinara - urinezi destul? Te doare in spate in zona rinichilor? Daca nu te doare, hidrateaza-te, bea apa nu cafea sau sucuri
Daca esti fata, poate trebuie sa iti vina ciclu sau poate ai facut o infectie vaginala.
0
10-09-2011, ora 15:04
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua!Mergi si la un consult oftalmologic, un consult de Boli interne, faci si ecografie abdominala (ne intereseaza in primul rand rinichii, caile urinare), examen sumar urina, investigatii sangvine screening( HL, VSH, glicemie, uree, creatinina, acid uric, TGP, TGO, examen sumar urina), controlul TA, si trebuie sa te odihnesti suficient, cel putin 8 ore pe noapte, ar fi bine sa te culci cel mai tarziu la ora 22; numai bine.
0
11-09-2011, ora 00:11
cati2011
Nu este medic/terapeut
cati2011
Vă mulţumesc mult! O să ţin cont de sfaturile dumneavoastră!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: