Puroi in gat

06-01-2018
Neghina alexandra
Nu este medic/terapeut
Neghina alexandra
Am si eu o problema mi s-a spus ca pot face puroi in gat mai exact pe amigdale datorita inhalatorului pentru astm( am avut symbicort si acum am foster) am facut in iunie puroi am stat 5 zile in spital cu cefort.in octomrie am facut din nou dar mi'a trecut cu Azitrox acum am facut din nou. Ce as putea sa fac sa nu mai am aceasta problema. Mi s-a spus ca ar fi bine sa scot amigdalele. Nu stiu ce sa fac va rog ajutatima cu un sfat !!!
4 comentarii
1
06-01-2018, ora 09:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am impresia ca traiesti in confuzie totala cum este organismul si cum apar bolile
din cele descrise mai sus.. am impresia CA
1 esti o persoana cu mari probleme digestive din copilarie. o digestie proasta afecteaza organsimul prin 2 cai
Una este refluxul gastro-esofaian, când acidul gastric ajunge in gat.. intretine o inflamatie pe faringe si amigdale ( asta este adevaratul motiv de ce faci amigdalite)
DIU.. digestia proasta duce la intestine intoxicate, organsimul NU mai poate elimina toxinele si alergenii..si ei prin sistemul Limfatic se intorc in corp
asa apar bolile autoimune si Alergiile
2. pasii corecti
investigatii serioase la gastrologie
citesti pe Google despre Alimente Alergene..si le excluzi toate complet din alimentatie
citesti aici pe forum despre Amigdalita cronica cu Cazeum..si urmezi sfaturile
0
06-01-2018, ora 16:23
Neghina alexandra
Nu este medic/terapeut
Neghina alexandra
Va multumesc frumos pentru raspuns !! Mie de la infectioase cand am fost internata mi'au spus ca pot fi sensibila la o substanta ce este in inhalator si eu fiind mai sensibila sa fie reactia organismului si medicul de familie cei de la plamani si doamnele de la farmacie mi-au spus la fel iar medicul orl a spus sa le scoatem sa nu ma mai chinui sa tot fac ( toate controalele le'am facut in timisora)
0
06-01-2018, ora 17:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da, acel sprey contine o substanta hormonala care scade imunitatea locala a mucoaselor
poate sa duca la aparitia unor infectii locale mai repede decat la un om sanatos
DAR nu asta e problema principala
reciteste atent, incet tot ce am scris in primul mesaj
poate o sa intelegi unde gresesti
0
06-01-2018, ora 20:17
Neghina alexandra
Nu este medic/terapeut
Neghina alexandra
Am inteles multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •