Pentru cei care se lupta cu dermatita seboreica.

26-05-2021
Mikee
Nu este medic/terapeut
Mikee
Buna, doresc sa las un comentariu aici pentru cei care se lupta cu dermatita seboreica.
Ma lupt si eu cu ea de peste 20 de ani, si pana la urma am gasit solutia. Se gaseste in comert Alcool Etilic de origine agricola de 96% la 1L, de la producatorul ARO. Doar acesta functioneaza, umeziti o bucatica de vata in alcool si va tamponati zonele fetei afectata de dermatita, dupa o zi doua va dispare si continuati aplicarea de doua ori pe saptamana.
Alcoolul se gaseste doar la Metro daca nu ma insel.
Eu de 5 ani folosesc si nu mai am probleme.
Dar daca nu va dati o saptamana deloc apar problemele inapoi. Deci trebuie continuat mereu.
Va multumesc si sanatate multa tuturor.
5 comentarii
0
02-12-2021, ora 21:59
giugiudell
Nu este medic/terapeut
giugiudell
Salut,
Mtumiri de sfat, testat e ok acum sa vad pe termen lung.
Acum sa ne zica cine a incercat pe interior daca functioneaza:)))
0
07-01-2022, ora 15:34
AMT97
Nu este medic/terapeut
AMT97
Buna...ai folosit acest alcool? Imi poti spune daca da rezultate?
1
01-05-2022, ora 13:41
Josan V.
Nu este medic/terapeut
Josan V.
Bună.. Nu funcționează niciun fel de crema, nici un fel de șampon, astea sunt iluzii... Am aceasta chestie pe fața de vreo 20 de ani, și nu a funcționat nimic..Se pare ca am găsit întâmplător soluția problemei... De vreo 3 luni, nicio urma de dermatita seboreica... Încercând sa îmi rezolv alta problema de sănătate, am împușcat doi iepuri. Ma rog la Dumnezeu sa nu recidiveze..
0
22-08-2022, ora 18:14
Iunik
Nu este medic/terapeut
Iunik
Buna ziua.Cum este situatia cu revenirea bolii?
Puteti sa spuneti ce solutie ati gasit intamplator?
0
22-08-2022, ora 21:26
Josan V.
Nu este medic/terapeut
Josan V.
Nu a mai revenit boala, cum spuneam și in acel comentariu, important e sa lupti cu cauza bolii, nu cu efectele ei... E simplu ce am facut... Aveam 110 kg, glicemie ridicata, peste 280, constant, asa ca am decis sa renunt definitiv la zahar, si la orice produse cu zahar, la paine, si orice produs de panificație...Am vrut sa scap de greutatea in plus, sa scap de diabet. Si ce sa vezi, am observat ca de la o vreme nu imi mai aparea acea roseata pe frunte, pe langa nas, nu coji, nu nimic... Am impuscat 3 iepuri dintr-o lovitura... Am 88 kg, glicemia e constant pana in 110, si dermatita pare ca ma ocoleste de mult timp... Eu nu mănânc paine pentru ca ma ingras rapid la loc, tu faci ce doresti, dar iti garantez ca zahărul e principalul motiv al dermatitei seboreice... Renunti la zahar si la paine, daca poți, si te asigur ca dupa cateva zile o sa vezi rezultatele... Baftă!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: