raspuns urgent va rog: s-a rupt prezervativul

23-02-2008
corynutzza
Nu este medic/terapeut
corynutzza
in urma cu cateva zile am avut contact sexual cu iubitul meu si fara sa ne dam seama s-a rupt prezervativul.tin sa mentionez ca eram la 15 zile dupa menstruatie si acum 3 luni am nascut.sunt sanse mari de a ramane din nou insarcinata?
7 comentarii
0
24-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Daca dupa nastere sa restabilit ciclul menstrual normal...DA..ai sanse foarte mari sa ramai din nou insarcinata !
peste 2 saptamani poti face testul de sarcina!
0
09-03-2008, ora 00:00
corynutzza
Nu este medic/terapeut
corynutzza
mai am o mica nelamurire daca se poate sa ma ajutati.in data de 4 mi-a venit menstruatia.a venit exact in ziua in care trebuia.e posibil totusi sa fiu insarcinata????????
0
10-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU.NU.NU !!!
Poti sta linistita!
0
16-03-2008, ora 00:00
corynutzza
Nu este medic/terapeut
corynutzza
multumesc mult
0
23-03-2018, ora 16:16
Alina 1990
Nu este medic/terapeut
Alina 1990
Buna ziua, am si eu o nelamurire: am facut sex protejat pe data de 16.03 dar spre nefericirea noastra s-a rupt prezervativul. Pe data de 17.03 dupa 10 ore am luat prima pastila de postinor 2 iar a doua pastila am luat-o la 12 ore cum scria in prospect! Problema e ca pe data de 19.03 am avut din nou aceeasi problema cu prezervativul s-a rupt...se poate sa fi ramas insarcinata fiind in ultima zi de fertilitate chiar daca pe data de 22.03 am avut acea "menstruatie falsa"? Va rog sa-mi raspundeti...nu ma tem de o noua sarcina dar mentionez ca acum 9 luni am avut cezariana si mi-e teama ca organismul meu nu e pregatit inca pentru o noua sarcina!va rog sa ma ajutati! Sunt putin stresata...ce trebuie sa fac?
0
27-03-2018, ora 14:31
Utilizator_195723
Nu este medic/terapeut
Utilizator_195723
din ce stiu pilula de a doua zi ai timp sa o iei 72 de ore dar cu cat o iei mai repede cu atat isi face efectul mai bine...in mod normal e bine sa aspeti ca sa mai faci alti copii daca ai facut cezariana asta sigur ti-au spuso si medici...daca esti insarcinata valuteaza bine cu sotul daca il tii sau nu...si daca il tii e bine sa consulti un doctor ceva pentru ca din ce stiu e posibil sa nu reziste cusatura de la cezariana...daca ai dubii fa un text de sarcina si daca nu esti insarcinata ar fi bine sa iei pilule sau ceva contraceptiv..eu am nascut de trei ori 2015 2016 2017 ultima oara in decembrie de craciun cu primele doua sarcini dupa trei luni si jumate am ramas insarcinata mentionez ca nascusem si dupa nici trei luni eram iar insarcinata nici prima mestruatie nu am avut si alaptam..insarcinata fiind am mai alaptat inca 6 luni deci da nu te lua dupa basme totul e posibil depinde cat de fertila esti...aceasi poveste mi s-a intamplat cu astea doua sarcini...fiind sigura ca daca alaptez si nu am ciclu nu pot sa raman...dar nu e asa...acuma de frica iau pilula contraceptiva si in iunie am sa pun implant pentru ca deja am trei nu-mi mai trebuie alti copii.
0
27-03-2018, ora 15:03
Alina 1990
Nu este medic/terapeut
Alina 1990
Multumesc pentru sfat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •