Raze și antibiotic

04-01-2020
Helenna11
Nu este medic/terapeut
Helenna11
Buna ziua.Mi-am facut testul PapN.si mi-a iesit Ascus.Doctorul ginecolog mi-a prescris Cifran si ovule si dupa colposcopie.Eu dupa am ramas însărcinată si nu am stiut.Am avut la cateva zile dupa Cifran, infectie la dantura si am facut raze.Dupa am luat Cefalexina si Metronizadol, antiinflamatoare.Dupa tratament m-am dus la alt doctor si alte raze si Ct la dinti pentru ca primul mi se parea ca trăgea de timp si nu mi-a dat nici razele.Al doilea doctor mi-a dat Clindamicin si metronizadol.
Dupa am observat.ca nu imi vine menstruatia si sunt gravida.Cred ca eram in 2 sapt.jum.in cand a inceput problema dintiilor.Doctorii ginecologi mi-au zis ca e pe riscul meu, ca am si Ascus si ca sa imi tratez colul si ca nu se stie ce efect vor avea toate.Nu am gasit pe nimeni care sa zică, , da e bine" sau, , nu'
De teama, am facut chiuretaj, doctora mi-a zis ca tot acolo se ajungea pentru ca nu vedea o dezvoltare buna a embrionului.
Va intreb daca tratamentul luat si razele au avut efect negativ.Am gandit cum trebuia ?Nu a fost usor mai ales ca ne dorim un copil.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.