Reactii dupa regim strict colon iritabil si gastrita

26-03-2021
maranaza
Nu este medic/terapeut
maranaza
Buna ziua
In urma tratamentului urmat cu controloc 20mg 1/zi si spasmomen 2/zi se pare ca problema mea cu stomacul si intestinul s a mai rezolvat, in sensul ca nu mai am dureri.Problema mea acum este ca de vreo 2 zile am senzatia de furnicaturi buze si limba si urmata de o stare f rea de slabiciune, stare de lesin care vine in valuri.Am luat din proprie initiativa calciu efervescent si 2 pastile de magnerot si parca starea rea a mai trecut dar mai am o slabiciune si parca o presiune f slaba cap, parca si in picioare.Ieri m a apucat starea asta la pranz, azi de dimineata.Mentionez ca de o luna tin regim strict cu orez, cartofi fierti, pui fiert fara paine, dulciuri etc.si am slabit 5 kg, acum am 62 kg la o inaltime1, 62.Ma apuca si o starea de panica cand simt ca se apropie criza asta de rau.Nu am febra, nu tusesc, glicemia dimineata 100, saturatie oxigen 97.Mi am facut test antigenic de covid luni la un laborator specializat, negativ.Am facut si prima doza vaccin Pfizer acum 13 zile.Ce considerati ca ar putea sa ma ajute sa ma puna pe picioare?Multumesc anticipat.Cu stima si consideratie Maranaza
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratament colon iritabil
  • Terapia alimentară are rezultate superioare medicației în gestionarea sindromului de intestin iritabil
  •