Recomandari tratament psoriazis pustular

04-06-2018
Cyrus1611
Nu este medic/terapeut
Cyrus1611
VA rog sa imi recomandati un medic dermatolog sau o clinica de dermatologie serioasa care sa imi gaseasca si mie un tratament adecvat pentru psoriazis pustular maini picioare. Nu am suprafete mari afectate, pe piciorul stang am cam cat o moneda de 50 de bani pe talpa si pe dreptul o suprafata mai mica putin.Mai am si pe palma stanga tot o suprafata mica. Problema mea e ca nu se opreste niciodata, de 6 luni ies pustule non stop, cateodata putine, cateodata foarte multe incat imi merge toata pielea , sau crapa cu dureri foarte mari. Am fost la 2 Medici la stat, primul medic mi- a dat tratament pt ciupeci, al doilea pt psoriazis... Am mai vazut si 2 medici din sistemul privat amandoi mi-au dat tratament pt psoriazis. Asa ca am folosit pana acum Triderm, Elocom, Daivobet, ceva crema de la X med distribution, tin regim alimentar, m-am lasat de fumat, nu consum alcool. nici o diferenta
1 comentarii
0
04-06-2018, ora 23:27
Cyrus1611
Nu este medic/terapeut
Cyrus1611
Stiu ca psoriazisul nu se vindeca dar doresc sa gasesc un medic care sa ma ajute sa il tin sub control... Locuiesc in Cluj - Napoca daca aveti recomandari, VA multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un nou posibil tratament pentru psoriazis
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.