Recomandari tratament psoriazis pustular

04-06-2018
Cyrus1611
Nu este medic/terapeut
Cyrus1611
VA rog sa imi recomandati un medic dermatolog sau o clinica de dermatologie serioasa care sa imi gaseasca si mie un tratament adecvat pentru psoriazis pustular maini picioare. Nu am suprafete mari afectate, pe piciorul stang am cam cat o moneda de 50 de bani pe talpa si pe dreptul o suprafata mai mica putin.Mai am si pe palma stanga tot o suprafata mica. Problema mea e ca nu se opreste niciodata, de 6 luni ies pustule non stop, cateodata putine, cateodata foarte multe incat imi merge toata pielea , sau crapa cu dureri foarte mari. Am fost la 2 Medici la stat, primul medic mi- a dat tratament pt ciupeci, al doilea pt psoriazis... Am mai vazut si 2 medici din sistemul privat amandoi mi-au dat tratament pt psoriazis. Asa ca am folosit pana acum Triderm, Elocom, Daivobet, ceva crema de la X med distribution, tin regim alimentar, m-am lasat de fumat, nu consum alcool. nici o diferenta
1 comentarii
0
04-06-2018, ora 23:27
Cyrus1611
Nu este medic/terapeut
Cyrus1611
Stiu ca psoriazisul nu se vindeca dar doresc sa gasesc un medic care sa ma ajute sa il tin sub control... Locuiesc in Cluj - Napoca daca aveti recomandari, VA multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un nou posibil tratament pentru psoriazis
  •