Refacerea de după o relație toxica

25-04-2022
Elenaali197
Nu este medic/terapeut
Elenaali197
Acum 1 an și 2 luni am avut o relație foarte toxica pentru mine, cu un bărbat de 33 de ani cu 2 copii de care eram foarte atașată în final am aflat ca ma înșela, el și.a refăcut viata după doar o luna sau 2 de la despărțire im schimb eu după 5 luni de zile nu pot avea o relație normala cu un băiat ma gândesc mereu la el îmi este ciuda ca el a putut trece peste relatia cu mine, încă ma afectează foarte mult ca el și.a refăcut viata... Un sfat va rog
5 comentarii
2
25-04-2022, ora 15:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cred ca viata cu un barbat care inseala era un vis pentru dv. Multumiti lui Dumnezeu ca ati scapat de el si cautati-va pe cineva potrivit cu care sa intemeiati o familie!
0
25-04-2022, ora 21:46
Elenaali197
Nu este medic/terapeut
Elenaali197
Mulțumesc frumos
0
26-04-2022, ora 06:26
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Dacă de la inceput vă inșela, fiti sigura că o facea in continuare. Ce- ati fi facut să aflati mai târziu când ati fi mai avut si copii care ar fi suferit? E bine ca nu v-ati refăcut imediat relatia pentru că noua relatie ar fi fost ca un pansament si ati fi fost iarăsi dezamăgită. Vindecațiva mai intâi după vechea relatie si apoi o să vedeti ca vă veti găsi sufletul pereche.
0
01-05-2022, ora 23:35
Elenaali197
Nu este medic/terapeut
Elenaali197
Mulțumesc frumos din suflet
0
06-05-2022, ora 22:38
Psiholog Anghel Lucia Alexandra
Psihologie, Ploiesti
Psiholog Anghel Lucia Alexandra
Poate ca un sfat bun e sa urmati un proces terapeutic. Sa discutati starile care mocnesc in dumneavoastra si sa puteti sa va continuati viata, sa gasiti resurse. Acea ciuda ca el a putut trece peste relatia cu dvs si faptul ca inca sunteti afectata ca si-a refacut viata va tine in loc si in suferinta. Nu cred ca va ajuta cu ceva sa stiti ca asa va face si cu altcineva si asa facea si inainte sa va cunoasca, probabil. Insa conteaza ca dvs sunteti in acele stari de stupoare, de coplesire si de ura, de invidie, dar si de doliu in urma separarii care trebuiesc lucrate. Cele bune!
Psihoterapeut Anghel Lucia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul