Regim alimentar în lupta cu tumoarea maligna

27-11-2019
Ciaomica
Nu este medic/terapeut
Ciaomica
Va rog frumos sa imi spuneti care sunt alimentele care luptă împotriva celulelor maligne. Mama a fost operată de glioblastom săptămâna trecută, va face chimioterapie. Are 54 de ani și nu are alte afecțiuni sau boli. Va multumesc frumos!
6 comentarii
0
26-01-2020, ora 07:23
sim23
Nu este medic/terapeut
sim23
Soțul meu a fost operat în martie 2019. Nu - lapte dulce, carne roșie, dulciuri, grăsimi, pâine alba. În fiecare zi sa bea suc de sfeclă, dimineața și seara turmeric. O linguriță la un pahar de apa. În turmeric pun și o lingura de gel Aloe Vera și o frunza de ruta de gradina. Știu că e o boala fără scăpare, dar măcar întârzie sfârșitul, sau poate asa vreau să cred.
0
06-02-2020, ora 20:50
mona12
Nu este medic/terapeut
mona12
Pește gras, semințe chia, avocado, cacao, nuci. Nu uitați să bea multă apă pentru a menține creierul hidratat și exerciții fizice zilnice pentru a îmbunătăți fluxul de sânge către creier.
1
02-03-2020, ora 22:03
sim23
Nu este medic/terapeut
sim23
Ce mai face mama?
0
03-03-2020, ora 00:03
Ciaomica
Nu este medic/terapeut
Ciaomica
Mama a fost operată a doua oară.tumoarea a recidivat aproape 5 cm într-o lună, în timpul tratamentului cu Temodal și radioterapie, regim alimentar fără carne, fără zahăr, cafea, cacao...
Acum este la pat, i-a afectat partea dreaptă, mâna o mișcă foarte puțin spre deloc, iar piciorul drept foarte puțin. In rest e e conștientă, vorbește mănâncă. Vom începe din nou tratamentul și de această dată i-am dat venim de scorpion albastru. Medicii sunt foarte rezervați... Sănătate va doresc
0
03-03-2020, ora 15:34
sim23
Nu este medic/terapeut
sim23
V-am trimis un mesaj privat. Nu exista vindecare, dar măcar o întârziere...
0
17-01-2021, ora 10:43
Pamela Sabou
Nu este medic/terapeut
Pamela Sabou
Buna tatal meu a fost operat in noiembrie de o tumoare la Cluj rezultatele find glioblastom grad 4 acuma e ok merge vorbeste se simte f bine desi tumoarea era de 28cm inainte de operatie se simte a f rau merge rau vorbea rau acum arata f bine nu pot sa cred ca boala lui e asa de grava la cum arata acuma dupa operatie sau nu vreau sa cred il iubesc din tot sufletul meu si nu stiu ce sa fac as face orice numai sa stiu ca va fi bine am luat legatura cu un medic naturist si mi a trimis medicamente dar si un regim alimentar urma sa mearga la chimioterapie cand testu de covid a iesit pozitiv din pacate nu a reusit sa le faca acum la repetat iar si a iesit negativ sper ca boala sa nu fi recidivat in tot acest timp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: