Regim alimentar în lupta cu tumoarea maligna

27-11-2019
Ciaomica
Nu este medic/terapeut
Ciaomica
Va rog frumos sa imi spuneti care sunt alimentele care luptă împotriva celulelor maligne. Mama a fost operată de glioblastom săptămâna trecută, va face chimioterapie. Are 54 de ani și nu are alte afecțiuni sau boli. Va multumesc frumos!
5 comentarii
0
26-01-2020, ora 07:23
sim23
Nu este medic/terapeut
sim23
Soțul meu a fost operat în martie 2019. Nu - lapte dulce, carne roșie, dulciuri, grăsimi, pâine alba. În fiecare zi sa bea suc de sfeclă, dimineața și seara turmeric. O linguriță la un pahar de apa. În turmeric pun și o lingura de gel Aloe Vera și o frunza de ruta de gradina. Știu că e o boala fără scăpare, dar măcar întârzie sfârșitul, sau poate asa vreau să cred.
0
06-02-2020, ora 20:50
mona12
Nu este medic/terapeut
mona12
Pește gras, semințe chia, avocado, cacao, nuci. Nu uitați să bea multă apă pentru a menține creierul hidratat și exerciții fizice zilnice pentru a îmbunătăți fluxul de sânge către creier.
1
02-03-2020, ora 22:03
sim23
Nu este medic/terapeut
sim23
Ce mai face mama?
0
03-03-2020, ora 00:03
Ciaomica
Nu este medic/terapeut
Ciaomica
Mama a fost operată a doua oară.tumoarea a recidivat aproape 5 cm într-o lună, în timpul tratamentului cu Temodal și radioterapie, regim alimentar fără carne, fără zahăr, cafea, cacao...
Acum este la pat, i-a afectat partea dreaptă, mâna o mișcă foarte puțin spre deloc, iar piciorul drept foarte puțin. In rest e e conștientă, vorbește mănâncă. Vom începe din nou tratamentul și de această dată i-am dat venim de scorpion albastru. Medicii sunt foarte rezervați... Sănătate va doresc
0
03-03-2020, ora 15:34
sim23
Nu este medic/terapeut
sim23
V-am trimis un mesaj privat. Nu exista vindecare, dar măcar o întârziere...
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.