renuntare anticonceptionale

29-06-2012
deea_17_89
Nu este medic/terapeut
deea_17_89
Am luat timp de o luna novynette si doar d doua ori am intarziat, prima data cam o ora in a a doua saptamana si a doua oara, in a 3a saptamana, penultima zi cam 20 de minute. Luni am luat ultima pastila si marti am avut contact neprotejat cu ejaculare afara. E posibil sa fi ramas insarcinata? E deja a deja a 4a zi de cand nu le mai iau si nu mi, a venit ciclul. si nici nu mai am dureri menstruale, cum aveam acum cateva zille. in orice caz.eu stiamm ca si in saptamana de pauza sunt protejata. Nu voi mai incepe alta folie si nu au mai existat contacte neprotejate de marti.
3 comentarii
0
29-06-2012, ora 21:43
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
nu cred ca ai de ce sa iti faci griji..erai inca sub protectie. Prima data dupa ce incepi sa iei anticonceptionale e posibil sa iti vina mai tarziu.. Dar cred ca ar trebui sa iti vina totusi intr-una din cele 7 zile de pauza. Mie prima data mi-a venit in a 5-a zi de pauza. Deci sper sa fie totul bine.
0
30-06-2012, ora 11:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu ai niciun motiv sa fii ingrijorata. Absolut nici unul.
0
01-07-2012, ora 22:48
deea_17_89
Nu este medic/terapeut
deea_17_89
multumesc pt raspunsuri. m-au calmat, si ieri mi-a venit si ciclul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul