renuntarea la anticonceptionale

13-01-2015
roteamadalina
Nu este medic/terapeut
roteamadalina
buna ziua, iau anticonceptionale de aprox 7 ani, la sfarsitul lunii nov am luat ultima pastila dupa care mi-a venit ciclul normal pe 10 decembrie. Am facut sex cu partenerul neprotejat (metodat coitus interruptus) si ma asteptam ca in jurul datei de 10 ian sa-mi vina ciclu, insa nu mi-am venit...pe 24 dec am avut dureri de burta ca si la ciclu si am fost si racita la ovare.. este posibil sa fi ramas insarcinata ?
3 comentarii
0
14-01-2015, ora 15:47
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Pai daca nu a lăsat in tine cum sa ramai?numai daca lasa poti ramane si ai grija pt.k dupa întreruperea anticoncepţionalelor ramai mai usor insarcinata pt.ca se schimba in organism totul iar el abia aşteaptă sa aibă perioada fertila.
0
14-01-2015, ora 22:50
roteamadalina
Nu este medic/terapeut
roteamadalina
citisem pe internet ca se poate ramane gravida si daca nu ejaculeaza inauntru si de aceea ma intrebam.multumesc pt raspuns, o seara buna
0
14-01-2015, ora 23:08
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Pai pe net scrie multe..nu tre sa te iei dupa ele.Dute la doctor si Vb.cu el sa vezi ca si el iti zice la fel.Acel lichid pree-jeculator de care probabil te temi tu, nu conţine spermatozoizi..e excitatia masculină.Asa cum te umezesti tu, asa face si el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul