Rezultat RMN

29-03-2021
Andrei NFX
Nu este medic/terapeut
Andrei NFX
Buna ziua, am 17 ani, 2m, 110 kg, acum ceva timp prin septembrie am avut o deplasare a rotulei la piciorul drept in partea dreapta dupa care aceasta a revenit la loc in 2 secunde, urmand sa mai am inca 3 episoade adica 4 in total. in urma cu doua saptamani am facut un RMN, acesta este rezultatul https://prnt.sc/10ywjzu, intrebarea mea este urmatoarea, pot rezolva aceasta problema si fara operatie? tin sa mentionez ca iau toate tipurile de vitamine si minerale si in plus iau pastile cu: MSM, Piper Negru, EXTRACT DIN RADACINA DE TURMERIC, Vitamina C, COLAGEN TIP ll, EXTRACT DE AVOCADO, EXTRACT DE BOSWELLIA. Sunt sportiv, fac sport 7/7 zile. Astept o parere, multumesc anticipat. O zi buna!
3 comentarii
0
29-03-2021, ora 14:28
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Pentru Instabilitate patelara trebuie exerciții pt vastul medial
0
29-03-2021, ora 16:00
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Distinsul coleg are perfecta dreptate.
Imi voi permite sa completez: aceasta greutate va impiedica sa practicati sporturi, deoarece distrugeti ireversibil genunchiul, glezna, piciorul, soldul si coloana vertebrala.
Incercati sporturi mai putin distructive, cum ar fi inotul.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
30-03-2021, ora 15:02
Andrei NFX
Nu este medic/terapeut
Andrei NFX
Eu stau la mare, nu ar fi o problema, pai si este necesara operatia? Tinand cont de faptul ca sunt tanar, daca as slabi si as intari masa musculara + suplimentele, nu exista sansa sa se vindece? Si cam pe la ce greutate mi-ati recomanda sa ajung?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul