rezultatul analizelor mele

10-02-2011
theea39
Nu este medic/terapeut
theea39
in urma unei interventii chirurgicale mi s-au recoltat probe ptr biosie s-a facut un examen histopatologic cu rezultatul urmator:1. Aspectul histopatologic este sugestiv pentru un nev albastru.Rezectie integrala.Necesita inumohistochimie pentru diagnostic diferential cu un melanom malign regresiv.2.keratoacantom.rezectie integrala.Necesita teste imuno histochimice. s-au efectuat si testele imunohistochimice la centrul de diagnostic al institutului national, , Victor Babes, , si rezultatele sunt:1.fragment de tegument cu proliferare tumorala cu aspect de nev albastruS100 pozitiv in celule tumorale.Melanom A pozitiv HMB 45 negativ. 2.fragment cutanat cu aspect microscopic de keratoza seboreica iritata CK34beta E12 pozitiv in 1/3inferioara a leziunii.Testele imunohistochimice sustin diagnosticul histopatologic
As vrea sa stiu mai exact ce am ma simt sfirsita de asteptarea raspunsului care a venit abia intr-o luna si acum nu inteleg mare lucru la medic merg abia mari 15 februarie nu mai am rabdare.Se poate sa primesc un raspuns?
2 comentarii
0
24-11-2018, ora 19:01
Dori02
Nu este medic/terapeut
Dori02
Cum te mai simti?
0
19-12-2018, ora 01:01
Cătala
Nu este medic/terapeut
Cătala
Inainte de a rămâne însărcinată, m am gândit sa mi fac analiza Profil torch 2, din care nu am înțeles mai nimic..Rezultatele sunt următoarele:Toxoplasma IgG 128.7, Toxoplasma IgM 2.47 Rubella IgG 108.5, Rubella IgM 1.59 Citomegalovirus IgG 48, 18, Citomegalovirus IgM 7.36 Herpes simplex virus (HSV)1+2 IgG 19.02, Herpes simplex virus (HSV) 1+2 IgM 9.96 Sunt foarte îngrijorată de rezultat...pt ca am programare la doctor peste 14 zile.ma poate ajuta cineva cu un raspuns referitor la rezultatul primit?multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.