rigevidon si fumatul

26-11-2007
anci
Nu este medic/terapeut
anci
este o problema daca am 34 ani, sunt fumatoare si folosesc "rigevidon"?Am ovarul stang scos si trompele legate dupa a doua cezariana in 98.De aproape un an folosesc rigevidon si ma simt bine:nu mai am dureri mari si hemoragie puternoica in timpul menstrei.Cat timp pot folosi rigevidon?
4 comentarii
0
02-12-2007, ora 00:00
dia-maria
Nu este medic/terapeut
dia-maria
cel mai bine mergi la ginecolog, fa-ti un consult si-ti va recomanda el. mie una rigevidon-ul nu mi-a facut deloc bine.
multa sanatate!
0
24-01-2008, ora 00:00
Angi24
Nu este medic/terapeut
Angi24
Si eu am folosit rigevidon, si m-am trezit cu fibrom uterin pe care pastlele astea doar l-au ajutat sa creasca. Mentionez ca nu am simtit nici un fel de durere pana am facut controlul la ginecolog si un ecograf, am 23 de ani, nu am copii si nici avorturi facute.
0
11-09-2008, ora 00:00
viorinc
Nu este medic/terapeut
viorinc
am folosit si eu rigevidon aproape un an, sunt fumatoare si eu si, m-am trezit cu o mastoza chistica la ambii sani. medicul a spus ca rigevidonul a ' ajutat tare mult' la problema mea.
0
11-08-2012, ora 16:15
alisa dobrescu
Nu este medic/terapeut
alisa dobrescu
buna !! folosesc si eu rigevidon si va rog sa-mi raspundeti si mie la o intrebare : trebuia sa iau ultima pastila alba, mi-a cazut din mana din greseala si am inceput sa iau pastila rosie desi trebuia sa le incep de maine pastilele rosii!! are ceva ? astept raspuns. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  • Ovarectomia - păstrăm sau nu ovarele la histerectomie?
  •