rinichi drept in coborare

13-05-2006
teo
Nu este medic/terapeut
teo
salut, ma numesc Teodor, am 24 de ani, am lucrat lucru fizic la o companie de calculatoare, eram cel mai bun lucrator pentru ca in loc de un monitor duceam 3, dar dupa 7 luni au aparut stari de discomfort in partea dreapta a abdomenului, dupa uzi shi analize la urina medicii sunt de parere ca rinichii sunt dubli, iar rinichiul drept e in coborare de nivelul 2, dupa diverse tratamente cu medicamente: cystenal, noshpa, feldoral, polpala, shi multe altele, dar n-au dat mari rezultate, plus la asta au aparut shi dureri in partea stanga jos (cred ca vre-un intestin), ma urinez cam des, urologii au spus ca singura solutzie este interventzia chirurgicala (au adaugat ca exista o metoda nu dificila de inlaturare a rinichiului de pe o artera), eu cred ca e nefroptoza, sa spun drept nici nu shtiu ce sa fac, in ciuda celor spuse de urologi mai pot merge in maini, fac 30 de ridicari la bara, daca avetzi vre-o ideie in asha caz, va rog sa ma informatzi, va multzumesc...
5 comentarii
0
25-05-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
va rog frumos...
0
31-05-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
imi cer scuze, dar nu shtiu de ce nu pot vedea raspunsul macar ca scrie ca am primit un raspuns...
0
31-05-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
am intzeles, cmentariu sau raspuns este una shi aceeashi, n-atzi vrea sa-mi datzi un raspuns, please...
0
08-07-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
cred ca medicii chinezi au ce spune...
0
07-02-2007, ora 00:00
Vlad82
Nu este medic/terapeut
Vlad82
Mda...da orientalii nostri sunt mucles...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Nefrolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.