Rinoplastie dr.Daniel Popescu - sfaturi

25-05-2015
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Buna ziua. As dori sa fac o operaţie atât estetica, cat si o corecţie a septului la domnul dr. Daniel Popescu. Am fost deja la consultaţie si mi-a plăcut de dansul foarte mult, are răbdare, iti explica toate aspectele, însă M-ar ajuta foarte mult sa aflu părerea altor persoane care s-au operat la dansul.
Mi-a spus ca nu foloseşte mese, iar după operaţie poţi sa respiri direct pe nas. Aşa este?
218 comentarii 12 ..... 7 8 Înainte ›
0
26-05-2015, ora 22:05
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Buna! Sunt operata la dr. Popescu. Fac un an in curand :) Eu am fost f multumita de cum opereaza si am si scris aici pe forum. Nu am avut mese sau tubulete si am respirat direct pe nas dupa operatie. Se mai infunda si-si mai revenea, asa ca la raceala. deci a fost ok. Nu m-a durut ceva. Probleme cu mici sangerari dimineata sau zone care se umflau ca prin minune si apoi dispareau, am mai avut. Dar asta se intampla in toate rinoplastiile...Mai ales in primele luni
0
27-05-2015, ora 01:30
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Poţi sa îmi dai te rog mai multe detalii referitoare la cum a fost înainte de operaţie...dacă ţi-a fost frica? Anestezia a fost ok? După operaţie te-ai simţit rău?
0
27-05-2015, ora 14:22
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Poţi sa îmi spui te rog dacă ţi-a fost frica de operaţie? Cum a fost anestezia? Mie îmi e frica de mor
0
27-05-2015, ora 14:28
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Andradax, desi credeam ca sunt curajoasa, inainte de operatie cam paralizasem de frica :) ca un atac de panica. Dupa ce m-am pus pe masa de operatii insa am adormit aproape imediat. Nu am mai simtit nimic dupa, doar cand m-a trezit dna dr anaestezist. Eram adormita dar m-am simtit bine dupa operatie. La doua ore parca mi-au si adus masa si apoi am dormit bustean. A fost mai usor decat ma temeam eu.
2
27-05-2015, ora 14:39
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Erai la prima operaţie? Eu încă nu M- am întâlnit decât cu domnul doctor Popescu, dar anestezistul este in regula? Cand te-ai trezit, aveai pe nas doar atela exterioara?
0
27-05-2015, ora 18:45
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Prima operatie din viata mea :) Dna dr anestezist este o draguta! Sigur iti va place imediat de ea daca ai s-o vezi. Am avut doar atela de plastic pe nas si firele de la nari. Nu doare nici atela cand ti-o da jos si nici firele cand le scoate. Sa nu te lovesti insa in prima luna la nas!! Eu m-am lovit din greseala si am crezut ca moooor! :( Este foarte sensibil la lovituri nasul proaspat operat! Sa fii f. atenta!
0
27-05-2015, ora 19:35
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Ai fost foarte curajoasa, felicitări! Spune-mi te rog cum e cand intri in sala de operaţie si cum a fost pana te-a anesteziat. Dar după operaţie a fost nevoie de toaletare? A durut?
0
28-05-2015, ora 13:13
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Toaletare? Adica daca a fost nevoie se curat nasul? Da, cu betisoare si apa de mare. Nu m-a durut nimic
0
28-05-2015, ora 13:22
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Si ai avut mult timp cheaguri sau dureri?
0
28-05-2015, ora 13:24
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Tocmai am scris ca nu am avut vreo durere. Nici cheaguri. Am avut mici sangerari si am curatat nasul dupa.
0
28-05-2015, ora 13:33
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Iti mulţimumesc mult pt răspunsuri. Mie cel mai frica îmi e de intrarea in sala se operaţie si de anestezie. Mulţumesc mult din nou pt tot
0
28-05-2015, ora 21:03
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Mult succes! O sa vezi ca va fi mai bine decat crezi acum. Sa ne scrii cum a fost !
0
14-07-2015, ora 13:45
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Gata. Am făcut si operaţia. Acum sunt cu atela pe nas. Domnul Doctor Daniel Popescu este deosebit, atât prin grija pe care o manifesta fata de pacienţi, dar si prin rezultatele sale. Operaţia a decurs fără probleme, din anestezie M-am trezit foarte repede, intr-o ora nu mai aveam nimic. Vânătăi si umflaturi am avut foarte putine, singura problema este ca respiraţia pe nas se face momentan cu dificultate
0
16-07-2015, ora 22:23
szabo_t
Nu este medic/terapeut
szabo_t
Felicitari! Sa te bucuri de noul look :) Rabdare cu respiratia ca-si revine destul de incet
0
16-07-2015, ora 22:37
andradax
Nu este medic/terapeut
andradax
Mâine o sa ma duc sa imi dau jos atela. Respiraţia e o problema, dar sunt sigura ca va fi ok
0
16-09-2015, ora 15:09
dr3amer
Nu este medic/terapeut
dr3amer
Si eu recomand doctorul Popescu pentru experienta sa si pentru ca se implica astfel ca pacientele sa aiba cel mai bun rezultat
0
15-11-2015, ora 23:48
Roxana l
Nu este medic/terapeut
Roxana l
Imi puteti spune si mie cat a costat operatia la dl popescu?
0
24-11-2015, ora 23:58
oananistor
Nu este medic/terapeut
oananistor
Imi spuneti va rog cat v-a costat?
0
29-12-2015, ora 23:40
Kia77
Nu este medic/terapeut
Kia77
3200 de Euro si eu zic ca a meritat fiecare centima! Intru foarte rar pe net ca sa scriu o parere despre ceva sau cineva, dar doctorul Popescu are recomandarea mea din toata inima!
Am incheiat perioada de peste un an de la rinoplastie si pot spune cu toata recunostinta ca este un mare profesionist!
In cazul meu alegerea a fost partea cea mai dificila. Toate investigatile pe forumuri si toate consultatiile la medici au durat peste 4 ani. Dupa ce am cantarit toate parerile (unele date ca la piata de tot felul de utilizatori dar si unele bine intentionate) l-am ales pe Popescu. Consultatia m-a convins ca este cel mai bun. Operatia in sine a fost mult mai usoaradecat anticipasem. Recuperarea a fost cea standard, cu vanatai, umflaturi etc...dar rezolutia a fost una pozitiva!
Nu m-am ferit sa recunosc ca mi-am operat nasul (a fost si foarte evidenta schimbarea) si am spus tuturor cunostintelor cine si cum m-a operat. Cei care erau in tema, mi-au spus ca este incredibil sa arat asa bine atat de repede dupa rino. Toti vazusera prieteni care se operasera prin tot felul de clinici.
Ma bucur in fiecare zi acum de alegerea facuta!
0
31-12-2015, ora 18:42
ana_me
Nu este medic/terapeut
ana_me
@Kia77 pretul de acum un an era 3000 euro si s-a schimbat in 3200 in vara/toamna asta. Si eu postez extrem de rar dar am fost la consultatie anul trecut spre iarna, de acolo stiu pretul si pare ceva ciudat. Prin urmare nu stiu daca te-ai operat pe bune sau esti din personalul clinicii. Mai era un forum de rinoplastie (cred ca cel la care te referi in postare) care e inchis acum din cauza reclamelor facute de clinici in spatele unor user names.
In alta ordine de idei, dl doctor este o persoana minunata insa inca nu ma pot pronunta din pdv profesional.
1
01-01-2016, ora 13:22
Kia77
Nu este medic/terapeut
Kia77
3200 euro in lei este factura pe care am primit-o eu de la domnul doctor. Este posibil ca pretul sa fi fost mai mare in conjunctura cu operatia de deviatie de sept avuta in 2008 si care a trebuit sa fie re-corectata.
Nu am spus ca doctorul este un om minunat; nu il cunosc atat de bine. Este insa un medic foarte bun! Oricine poate scrie pe un forum pentru reclama, dar daca ai fost la doctorul Popescu presupun ca ti-ai dat seama ca nu e cazul...imi mentin toate afirmatile postate anterior si imi cer scuze daca a sunat a reclama.
0
20-01-2016, ora 00:59
Simona Iolanda
Nu este medic/terapeut
Simona Iolanda
Fetelor pana la urma cat costa operatia de rinoplastie?
0
12-02-2016, ora 00:48
Mykydutza90
Nu este medic/terapeut
Mykydutza90
Urmează sa merg şi eu la o consultaţie la d nul dr.popescu. Sunt hotărâtă sa mă operez şi as vrea sa ştiu ce analize vi s au făcut înainte de operaţie? Şi ce alte investigaţii?
0
13-02-2016, ora 17:44
dr3amer
Nu este medic/terapeut
dr3amer
La doctorul Popescu inainte de operatie te vei consulta si cu doamna doctor anestezist pentru anestezia generala. Dansa te va trimite apoi la cabinetul de recoltare unde iti va lua o asistenta sange si face un EKG. Rezultatele le poti primi si tu pe mail iar daca este vreo problema te suna de la clinica. Alta investigatie este doar endoscopia pe care ti-o face doctorul la consultatie sa vada cum este nasul in interior. Mergi fara grija. Domnul doctor este, , the best" ! Succes la operatie!
0
13-02-2016, ora 17:49
Mykydutza90
Nu este medic/terapeut
Mykydutza90
Dra3mer Îţi face endoscopie dr.popescu?
0
13-02-2016, ora 18:01
dr3amer
Nu este medic/terapeut
dr3amer
Asa se numeste daca nu gresesc. Adica se uita in nas cu un aparat cu lumina. Vede cum sunt narile in interior Apoi iti face un set de poze si iti explica ce are nasul si cum se va produce operatia in cazul tau.Poti sa il intrebi tot ce vrei tu dupa, ca iti raspunde fara probleme.
0
13-02-2016, ora 18:06
Mykydutza90
Nu este medic/terapeut
Mykydutza90
Nu e endoscopie aia.m am şi speriat.endoscopia e mai complicata şi destul de traumatizanta.Îţi baga un furtunos pe gat pana în stomac.d ăsta nu înţelegeam nici logica de ce l ar face. M am liniştit. Şi este mulţumită de operaţie?
0
13-02-2016, ora 18:10
dr3amer
Nu este medic/terapeut
dr3amer
Foarte multumita. Nu am nici un regret ca am facut-o!
0
13-02-2016, ora 18:18
Mykydutza90
Nu este medic/terapeut
Mykydutza90
Când ţi ai făcut operaţia? Şi ai fost mulţumită imediat după operaţie sau după câteva luni pana se dezumfla?
0
13-02-2016, ora 18:40
dr3amer
Nu este medic/terapeut
dr3amer
Am un an de la operatie. Se modifica destul in perioada asta, dar arata destul de ok chiar si cand era mai umflat.
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
218 comentarii 12 ..... 7 8 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicațiile rinoplastiei
  •