Risc de sarcina ?
Buna seara am si eu o intrebare. Am facut o cu iubitul meu pentru cateva minute fara prezervativ insa era cate o bagare, , usoara” iar apoi o pauza de 15-30 secunde (3 repetari), nu a ejaculat. Exista vre-un risc de sarcina ?
2 comentarii
Da. Din cauza lichidului preseminal care se elimina in timpul actului fara sa va dati seama. Utilizati prezervativ daca nu doriti o sarcina.
Pentru siguranță folosiți prezervativ, pentru că și lichidul preseminal vă poate juca feste. Lichidul preseminal conține 1-5% spermatozoizi, apă, fructoză, proteine, sodiu, zinc, potasiu şi calciu. Având în vedere că are spermatozoizi în compoziţia lui, este normal să te gândeşti că poţi să rămâi însărcinată, însă numărul lor este mic, prin urmare şansele sunt scăzute. Dar pot fi și surprize, așa că mai bine folosiți prezervativul.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2imi intarzie menstruatia, ma dor sanii si sunt putin umflati
- 3pot ramane insarcinata?
- 2Este posibil sa ramana insarcinata?
- 1Este posibila o sarcina in felul acesta?!
- 6pot fi sunt insarcinata?
- 5Nu am reusit sa ejaculez decat dupa ce ea m-a ajutat...
- 5prezervativul rupt, postinor 2, menstruatie intarziata = sarcina?
- 12de ce intarzie mensruatia asa mult???
- 7e sarcina?
- 5sex neprotejat, pastila de a doua zi = sarcina?
- 9Sarcina sau menstruatie neregulata?
- 1ciclu neregulat...posibila sarcina?
- 6Sunt foarte confuza si speriata... sunt insarcinata?
- 2Sarcina sau problema de sanatate? (boala)?
- 2E vorba de sarcina ?
- 7exista riscul sa raman gravida?
- 1Semn de sarcina?
- 0Se poate sa fiu însărcinată ?
- 1Se poate sa fie o sarcina ?
- 0Sangerare vaginala și sarcina
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? metoda coitus interruptus
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
