Roseata in zona nasului si barbiei cu bubite cu apa mici

11-11-2018
Iustina I
Nu este medic/terapeut
Iustina I
Buna ziua, deja un an am problema cami apare roseata in zona nasului si barbiei, cu bubite mici cu apa, uneori dor si am mincarimi. Deja am mers la 2 dermatologi, ORL, ginecolog, alergoloc nimeni numi poate gasi problema, analizele de singe, ficatul, analiza generala totul este in regula. Ma ajuta doar crema Travocort, fara ia 2 zile si iar apare. Nu am avut niciodata probleme de acest gen, nu sunt alergica. Deja de 3 ani primesc contraceptive Yasmin, dupa 3 luni de pauza a aparut problema data, la moment il beau deja de 6 luni dar tot nu trece. Medicul zice ca e problema cu hormonii sa schimb pe Belara. Nu mai stiu ce sa fac? 3 ani a mers totul bine. Mai mult timp in urma am dat analiza la Stafilocloc am primit si antibiotic insa dupa ce am mers la mai multi medici zic ca nu am stafilocloc ! Acum am mers la alt dermatolog mia recomandat la fel sa schimb contraceptivele si sa iau timp de 1 luna medicamentele date: crema ivaderm, skin cap spray si ginacohel. Ajutatima va rog poate stiti solutia !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.