S-a putut rupe himenul

30-05-2006
persiduca
Nu este medic/terapeut
persiduca
Vreau sa stiu ce s-a intamplat! Nu am mai avut contact sexual si am ajuns destul de departe cu prietenul meu.Mi-a introdus degetul in vagin iar dupa, am sangerat foarte putin. S-a putut rupe himenul? El zice ca a introdus doar cam 3 cm si ca nu a simtit nici un pic de rezistenta sa forteze ceva. Se poate sa se fi rupt doar o parte din el? Mai sunt virgina? O sa mai sangerez dupa primul contact sexual? Ce s-a intamplat?
2 comentarii
0
31-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Avind in vedere ca himenul se afla la intrarea in vagin, cei 3 cm sunt suficienti pentru ca el sa fie rupt, si cred ca asta s-a si intimplat. Este insa posibil ca el sa se mai rupa putin la primul contact sexual, avind in vedere ca dezvirginarea s-a facut cu degetul, care are dimensiuni ceva mai mici decit penisul. Asadar, virgina nu mai sunteti dar, cu toate astea, este posibil sa mai singerati putin si la primul contact sexual
0
21-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Fiti sigura ca veti sangera la primul contact sexual.
Sunteti inca virgina si asa veti ramane pana ce veti fi indragostita si avea un raport sexual normal in care veti percepe organul masculin in interiorul vaginului dumneavoastra.Viorginitatea se conserva mental nu fizic.
Sunt situatii cand in copilarie in mod accidental fetitele sa-si perforeze himenul ori sa fie vorba de un himen elastic care se poate rupe doar la o mastere.
Va sfatuiesc sa nu va mai bateti capul cu o problema atat de marunta.Daca insa va preocupa atat de mult aceasta problema puteti face un consult medical
Cu stima, Dr Soare
-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: