sa fie anexita?

26-01-2008
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
cu 11 zile inainte de menstruatie luna trecuta am avut o durere de mijloc zona rinichilor si d burta in partea dreapta.acelasi lucru l-am patit si in prezent.am fost la un control si mi s-a spus ca este anexita.tratamentul il incep abia luna viitoare.sa fie anexita de vina sau ar putea exista si alte cauze?
2 comentarii
0
27-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ai facut o ecografie?( uter, anexe, rinichi?) Daca este o anexita, trebuie sa incepi tratamentul urgent, consecintele prin amanarea acestuia pot fi severe;Alte cauze care evolueaza cu aceeasi simptomatologie pot fi si o apendicita, litiaza, infectie urinara;Sa mai faci o hemoleucograma cu VSH, examen sumar urina, urocultura, Numai bine
0
21-04-2008, ora 00:00
Je_Veveritza
Nu este medic/terapeut
Je_Veveritza
asa am patit si eu dureri in partea dreapta dureri pe picior am crezut ca am apendicita, m-am dus la un doctor chirurg ma consultat si diagnostic surpriza anexita mi-a dat tratament cu antibiotice, biseptrim si no-spa dar. si acuma dupa o luna de la consult ma mai doare bine nu ca inainte dar tot mai e ceva dureri in fine tre sa ma duc la ginecolog pana la urma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •