san dureros si foarte tare

13-12-2008
mosut florina
Nu este medic/terapeut
mosut florina
in data de 26.11.2008 am avut ultima menstruatie, de atunci am o durere la un san si sunt foarte tari.ma doare sub mamelon.multumesc
4 comentarii
0
14-12-2008, ora 14:33
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
câţi ani ai? foloseşti anticoncepţionale? du-te la endocrinolog şi fă o ecografie dacă ai sub 40. dacă ai peste du-te la mamografie
0
16-12-2008, ora 17:55
mosut florina
Nu este medic/terapeut
mosut florina
multumesc ca mi-ati raspuns asa repede.Am 28 de ani si nu mai folosesc anticonceptionale de 2 ani.ieri am mai avut o surpriza, mi-a venit ciclul dupa numai 20 de zile, si pana acum a fost cat de cat normal.oare sa fie o dereglare hormonala, pt.ca nu iau nici un medicament am fost doar un pic stresata.MULTUMESC
0
10-03-2011, ora 19:23
ramo timisoara
Nu este medic/terapeut
ramo timisoara
In ianuarie 2011 am fost diagnosticata cu nodul mamar drept, aparut la 2 luni dupa intreruperea lactatiei.Desi clinic parea benign, medicii care m-au investigat m-au sfatuit sa-l scot avand in vedere ca era foarte vascularizat(mi-au spus ca s-ar putea sa fie tumora phylodes, carcinom in situ sau limfom).La recomandarea familiei si nu numai, am ajuns la Conf.dr.Dan Eniu despre care auzisem numai lucruri bune.Contrar asteptarilor, am gasit un medic mult prea ocupat ca sa dea explicatii, dar care totus m-a programat pt.interventie chirurgicala.In ziua interventiei nu l-am vazut, iar cand am intrat la sala de operatie, opera alta pacienta...anestezia nu afost tocmai potrivita(ketamina) asa ca am facut toate reactiile adverse scrise pe prospect(senzatie de introspectie, halucinatii..).Postoperator asteptam sa vina medicul si sa-mi spuna ca e ok.iar el DAN ENIU a venit sa-mi reproseze efectele adverse ale anesteziei -lipsa totala de profesionalism si sa-mi spuna totodata ca ar fi indicat sa nu-l mai caut. La 8 zile postoperator (cand am fost sa-mi scot capetele de la fir) am aflat ca am facut limangita, serom, iar ecografic mi s-a spus ca am lipoame multiple.Am incercat sa vorbesc cu rezidentul d-lui doctor si sa-i spun ca nu sunt ok si mi s-a spus ca nu are legatura cu operatia.La scurt timp am primit raspunsul de la biopsie si era de fapt un ganglion inflamat.Oare a meritat stressul prin care am trecut?in plus ce ma fac cu lipoamele astea?daca nu se resorb?ce se poate face pt ele?
0
24-04-2011, ora 09:46
cremonesse
Nu este medic/terapeut
cremonesse
Buna. Va scriu in urma unei mastectomii radicale de san drept.. problema mea este legata acum de aspect. inteleg ca sunt proteze si sutiene speciale dar toate costa fff mult pentru posibilitatile unui om de rand. va rog frumos sa imi spuneti daca exista vreo organizatie care ajuta cu proteze si sutiene persoanele care au suferit o astfel de operatie. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: